Kluci měli program už ve čtvrtek, což přivítali, protože nemuseli do školy. Ale mákli na ledě a ve třetím kole CCM ligy sice prohráli s Mladou Boleslaví 7:10, ale poslední dvě branky dostali při power-play do odkryté klece. Poté Liberec porazil Boleslav 10:1, ale Slaňáci se Severočechů nelekli a remizovali s nimi 4:4. Pak dokonce vyhráli na nájezdy, které měly díky šikovnosti jednoho z tatínků i hudební doprovod jako při velkých zápasech. Koukněte se na přiloženém videu.

Zápas sledoval hokejový fanoušek nosící masku Fantomase. Měl ji s sebou a společnou fotku se Slaňáky tenhle hokeji oddaný chlapík neodmítl. Možná oni jsou tou zbraní, s níž se konečně stane vládcem světa…

V pátek hostovali Slaňáci v rámci klasické ligy na Spartě a prohráli zase jen velmi těsně 5:6. V posledních dvou minutách měli navíc obrovský tlak a gól visel ve vzduchu. Nakonec se Sparta horkotěžko ubránila.

Zápas byl pro mnohé pestřejší už proto, že jeden z jejich kamarádů před sezonou do Holešovic odešel.

Hokejová extraliga: Kladno (v modrém) hostilo  Plzeň  a Tomáš Plekanec se slavnostně rozloučil s kariérou.  Tady je on a Jaromír Jágr.
Díky, legendo! Plekanec se rozloučil doma s kariérou

Sparta, Slaný a také Kladno soutěži U11 dominují a asi si to rozdají o konečné prvenství. Právě derby Kladno – Slaný se hrálo o den později a bylo také pořádně našponované. Slánští svěřenci trenéra Martina Průchy měli po druhé třetině dva góly navrch, ale kladenská parta vedení Jiřím Kuchlerem se zvedla, kouč stáhl hru na dvě pětky a Rytíři srovnali.

Slánští si pochvalují, že oproti minulým sezonám se přístup vedení Kladna změnil. Na jednání před časem dorazili do Královského města oba bratři Ota i Martin Vejvodové, Jiří Burger i zmíněný Jiří Kuchler, kteří by rádi vrátili kladenské mládeži lesk a určitě při tom rádi využijí i slánských talentů.

Ale nechtějí jejich přestupy hned v mladém věku, kdy je dovedou také trenéři ve Slaném nachystat na perfektní úrovni. S přechodem do dorostu už je ale lepší, aby ti nejlepší hráli v Kladně a pokud možno extraligu mládeže, kterou Rytíři v téhle kategorii ještě drží, byť situace není ani tam růžová.