Dobré myšlence ale nepřála jenom podpora lidí, kteří se na hřišti sešli. Vypadalo to, že pořadatelům je nakloněno i počasí. I když během pátku každou chvíli silně pršelo a předpověď vypadala děsivě, poslední kapky spadly jen pár minut před výkopem. Během samotného zápasu pak dokonce vysvitlo slunce a všichni si mohli užít odpoledne strávené na fotbale

„Jsme spokojení, i když jsme mysleli, že by mohlo přijít víc lidí. Svoji roli ale sehrálo určitě i počasí. I tak tu ale bylo dost lidí a vybralo se skvělých 54 tisíc. Křépovi to určitě pomůže,“ pochvaloval si po akci jeden z hlavních pořadatelů Jakub Jaroš, který tuchlovický trávník velmi dobře zná. V krajském přeboru tu letos nastřílel dvacet gólů.

Adam Brízgala se vrátil po pauze do branky Kladna a pomohl mu důležitými zákroky k výhře 2:1.
Rytíři hlásí návrat do brankoviště. Ze Sparty přichází na hostování Brízgala

I proto byl rád, že tradiční akci mohl přivítat na své domácí půdě, kam se opět sjela celá řada převážně kladenských hokejistů. V modrém týmu nechyběl Jiří Sekáč, který si v minulosti zahrál i v NHL, bílý trikot oblékl zase Tomáš Šmerha, loňský finalista extraligy a předsezonní posila Mladé Boleslavi.

Na trávník ale vyběhlo daleko víc hokejistů, kteří chtěli svému bývalému spoluhráči pomoct. Kopačky obuli Jiří Ticháček, Šimon Jelínek, Daniel Kružík, Václav Veber, Vojtěch Šilhavý, Ondřej Bláha nebo David Stahl. A i když o výsledek vůbec nešlo, k vidění byly i pěkné fotbalové akce. Týmy se nakonec rozešly smírně 5:5, když penaltu v poslední minutě proměnil za modré sám Petr Křepelka.

„Křépa postavil bezbariérový dům, za což jsme všichni rádi. Konečně se může trochu osamostatnit. Peníze se mu určitě budou hodit jak na vybavení do baráku, tak na cvičení, na která pravidelně dochází,“ prozradil po utkání Jaroš, kterého těšil zájem kamarádů o to zahrát si na pátém ročníku dobročinné akce.

Rytíři snadno porazili Energii Karlovy Vary 5:0. (11.2.2022). Ladislav Zikmund hrál po nemoci skvěle
Zikmunda čeká šestá sezona u Rytířů i svatba. Snad mě na ni trenéři pustí, doufá

„Jsem hrozně rád, že máme opravdu partu patnácti dvaceti lidí, kteří chodí pravidelně. Jsem rád, že nám přišel tentokrát pomoct Jirka Sekáč, v minulosti s námi jednou byl Tomáš Plekanec… Každý rok najdeme někoho, komu se ta myšlenka líbí a jde s námi,“ uvedl.

Petr Křepelka skončil na vozíčku v roce 2017 po zranění z hokejového zápasu v nižší německé soutěži. Po nárazu do mantinelu utrpěl tehdy dvaadvacetiletý útočník zlomeninu pátého obratle a s následky svého zranění se potýká dodnes. Od strašidelného okamžiku pořádá parta jeho bývalých spoluhráčů a kamarádů každoročně dobročinnou akci Hokejku na pažitu, kde vybírají finanční prostředky na podporu svého parťáka.

Čtvrtý ročník akce Hokejky na pažitu se konal opět v Braškově.
Hokejky vybraly na pažitu 62 tisíc pro Křépu