Pozvání tentokrát přijali i slavná československá tenistka Helena Suková a neméně slavný československý tenista Jan Kodeš. Kromě těchto legend nechyběli při setkání ani bývalý hokejista Jan Klapáč (dědeček snowboardistky a lyžařky Ester Ledecké), Jiří Holeček, Josef Horešovský, František Pospíšil, Richard Farda, Václav Honc a další slavné osobnosti, které zanechaly výraznou stopu ve světě sportu.

Přátelské setkání, které majitel síně, sběratel a mecenáš Josef Hošek pořádá pro legendy sportu dvakrát ročně, bylo i tentokrát plné vzpomínek a historek. Někdejší šampioni, mnozí v doprovodu manželek, si navzájem vyprávěli o svých životních úspěších, šampionátech i olympiádách. Při povídání došlo i na současnost.

„Jsem poctěna tím, že přišla nabídka, abych v Lánech mohla mít jednu z vitrín. Moc děkuji, že se to panu Hoškovi podařilo takto nádherně udělat, že jsem tam nejen já, ale i moje máma a brácha. Takže je to i pocta celé naší rodině,“ uvedla někdejší světová tenisová jednička Helena Suková. Poklonu majiteli síně vysekl i Milan Vopička, prezident a majitel společnosti Sport-Technik Bohemia, rovněž bývalý prvoligový hokejista a tenista.

Cenná sbírka

Díky sběratelské vášni, systematičnosti a vytrvalosti Josefa Hoška se v Lánech podařilo vytvořit unikát, který si zaslouží pozornost. Stovky dresů, hokejek, bruslí, kusů výstroje, medailí, cenných snímků i publikací - to vše za nablýskanými vitrínami. Pro sportovní labužníky ideální místo k výletu.