Začne modernizace za několik dní, nebo bude využita výjimka pro extraligovou licenci, kterou na další rok klub dostal od Českého svazu ledního hokeje? Na to nepadla jednoznačná odpověď. Podle několika indicií, podobných těm, jaké v soutěži dával tajemný otec Furat, lze ale usoudit, že práce budou s největší pravděpodobností zahájeny až po další sezoně. Ostatně o to už vedení města požádal hokejový klub s ohledem na to, že by jinak rekonstrukce narušila přípravu dospělých i mládežnických týmů.

Zástupci kladenského fanklubu přesto z prezentace odcházeli s odpovědmi zástupců radnice, klubu i Sportovních areálů města Kladna (SAMK) spokojeni.

Podle vyjádření kladenského primátora Dana Jiránka bylo před samotným zahájením rekonstrukce nutné vytvořit nové smlouvy s klubem týkající se pronájmu haly a rovněž vykoupit ze soukromého vlastnictví některé pozemky nacházející se pod stadionem a v okolí. „Uvedené nájemní smlouvy odsouhlasilo zastupitelstvo a městská rada až tento týden," uvedl primátor.

Jiránek rovněž potvrdil už dříve avizované informace, že výběrové řízení na rekonstrukci zimního stadionu vyhrála s nabídkou nejnižší ceny firma Subterra. Nyní běží lhůta, kdy se některý z účastníků může proti výsledku odvolat. Do té doby není možné práce zahájit.

Začít v červenci by znamenalo nejen šibeniční termíny, ale i technické problémy. Kvůli prašnosti není totiž možné provádět stavební práce ve chvíli, kdy je na ploše led. A bez ledu není možná příprava na sezonu. „Pro tyto případy nemáme připravený žádný krizový scénář, jak a kde sehrát přípravné zápasy a možná i začátek sezony," uvedl v této souvislosti k jednomu z četných dotazů fanoušků jednatel klubu Otakar Černý ml.

Více informací ze setkání v prostorách zimního stadionu se dočtete v pátečním tištěném vydání Kladenského deníku.