Kladno – Chomutov 6:3
První dvě třetiny postrádaly na plynulosti, protože se jen výjimečně hrálo v plném počtu hráčů. Na trestnou lavici totiž usedlo šestnáct borců (víc domácíh) a právě v přesilovkách padly úvodní dvě branky.
V první vteřině třetí minuty od modré prostřelil houštinu těl kladenský Ševc a ve 14. Jíra ranou po ledě s pomocí tyče vyrovnal. Na začátku druhé části Kladno chybovalo v rozehrávce a v přečíslení Charousek u přední tyčky se štěstím propasíroval puk za záda Orcta. Severočeši pak měli půlminutovou neúspěšnou výhodu dvou mužů a nedařilo se jim ani v klasické početní výhodě. Za vyhozeným pukem se totiž ve 35. vydal Čurilla a téměř z nulového úhlu zostudil Horčičku. „Jen jsem to zkusil nahodit. Asi mu to prošlo pod rukou. Pár takových gólů jsem už dal,“ řekl k zajímavému momentu autor branky.
Z konce druhé třetiny si do začátku třetí přineslo Kladno dlouhou výhodu dvou hráčů a v té také rozhodlo. Nejprve Procházka a za chvíli Horna dali na 4:2. Tím nasměrovali svůj tým na cestu za druhou dvou výhrou na turnaji. V poslední desetiminutovce se k nim přidali Frolík se Ševcem, hosté v předposlední minutě Bouškem pouze zkorigovali čtyřgólovou ztrátu.
„V prvních dvou třetinách jsme nehráli dobře. Byli jsme dost neukáznění, měli jsme hodně vyloučených hráčů. Těžko jsme se dostávali do šancí a ve druhé třetině jsme se štěstím vyrovnali na 2:2 v oslabení. Začátek třetí třetiny nám vyšel, dostali jsme se díky proměněným přesilovkám do vedení 4:2 a rozhodli tak o vítězství. Obránce Vojta je tady ze Sparty na týden, pak se rozhodneme, jestli s ním budeme počítat dál nebo ne. Bude hrát určitě ve čtvrtek proti Boleslavi.“

Branky: 3. Ševc (Kalla), 35. Čurilla, 41. M. Procházka (Patera, Ševc), 42. Horna (Nádašdi, Kalla), 52. Frolík (Pavlas), 57. Ševc (Kalla) – 14. Jíra (Kostourek), 23. Charousek (Hašek), 59. Boušek (Šíp, Polodna). Vyloučení: 10:9, využití: 4:1, oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 1:1, 4:1. Diváků: 500.
HC Kladno: Orct – Ševc, Hájek, Pavlas, Evan, L. Procházka, Nádašdi, Vojta, Růžička – Bělohlav, Patera M. Procházka – Nedvěd, Gardoň, Frolík – Horna, Kalla, Kuchler – Čurilla, Kazatel, Bláha.