Chomutov načal a také dorazil obránce Ševc

Extraligové Kladno včera vybojovalo druhé vítězství v Tipsport Hockey Cupu. Na domácím ledě se vypořádali s prvoligovým Chomutovem, jemuž dalo čtyři góly v přesilovkách a jeden v oslabení. Severočeši přivezli dva exkladenské hráče, brankáře Horčičku a beka Chatrnúcha. Na druhé straně Kladno pustilo útočníka Tenkráta na akci Jágr týmu a také zkoušelo 20letého obránce Vojtu ze Sparty.

15.8.2007

Martin Ševc se proti Chomutovu blýskl dvěma góly v přesilovkách.Foto: Foto: Jiří Nagy

Kladno – Chomutov 6:3
První dvě třetiny postrádaly na plynulosti, protože se jen výjimečně hrálo v plném počtu hráčů. Na trestnou lavici totiž usedlo šestnáct borců (víc domácíh) a právě v přesilovkách padly úvodní dvě branky.
V první vteřině třetí minuty od modré prostřelil houštinu těl kladenský Ševc a ve 14. Jíra ranou po ledě s pomocí tyče vyrovnal. Na začátku druhé části Kladno chybovalo v rozehrávce a v přečíslení Charousek u přední tyčky se štěstím propasíroval puk za záda Orcta. Severočeši pak měli půlminutovou neúspěšnou výhodu dvou mužů a nedařilo se jim ani v klasické početní výhodě. Za vyhozeným pukem se totiž ve 35. vydal Čurilla a téměř z nulového úhlu zostudil Horčičku. „Jen jsem to zkusil nahodit. Asi mu to prošlo pod rukou. Pár takových gólů jsem už dal,“ řekl k zajímavému momentu autor branky.
Z konce druhé třetiny si do začátku třetí přineslo Kladno dlouhou výhodu dvou hráčů a v té také rozhodlo. Nejprve Procházka a za chvíli Horna dali na 4:2. Tím nasměrovali svůj tým na cestu za druhou dvou výhrou na turnaji. V poslední desetiminutovce se k nim přidali Frolík se Ševcem, hosté v předposlední minutě Bouškem pouze zkorigovali čtyřgólovou ztrátu.
„V prvních dvou třetinách jsme nehráli dobře. Byli jsme dost neukáznění, měli jsme hodně vyloučených hráčů. Těžko jsme se dostávali do šancí a ve druhé třetině jsme se štěstím vyrovnali na 2:2 v oslabení. Začátek třetí třetiny nám vyšel, dostali jsme se díky proměněným přesilovkám do vedení 4:2 a rozhodli tak o vítězství. Obránce Vojta je tady ze Sparty na týden, pak se rozhodneme, jestli s ním budeme počítat dál nebo ne. Bude hrát určitě ve čtvrtek proti Boleslavi.“

Branky: 3. Ševc (Kalla), 35. Čurilla, 41. M. Procházka (Patera, Ševc), 42. Horna (Nádašdi, Kalla), 52. Frolík (Pavlas), 57. Ševc (Kalla) – 14. Jíra (Kostourek), 23. Charousek (Hašek), 59. Boušek (Šíp, Polodna). Vyloučení: 10:9, využití: 4:1, oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 1:1, 4:1. Diváků: 500.
HC Kladno: Orct – Ševc, Hájek, Pavlas, Evan, L. Procházka, Nádašdi, Vojta, Růžička – Bělohlav, Patera M. Procházka – Nedvěd, Gardoň, Frolík – Horna, Kalla, Kuchler – Čurilla, Kazatel, Bláha.

15.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

Česká republika - Izrael 11:6, přátelské exhibiční utkání veteránů, Kladno 21. 11. 2017
36

Veteránská podívaná, jenom Kladeňáci ne a ne dát gól

Útrerní instalace soch v Sítenském údolí v Kladně v parku zoo.
35

Park zoo v Kladně v těchto dnech ožívá

Na pěší zóně ve Slaném porazila chodkyni dodávka

Slaný – V úterý dopoledne se stala na pěší zóně v Husově ulici ve Slaném nehoda, při které byla sražena sedmašedesátiletá žena. Řidič bílé dodávky Mercedes Vito doručující expresní zásilky, si patrně nevšiml pohybu člověka za vozidlem a do chodkyně nacouval.

Na nákup knih chce hejtmanství poslat do Kladna skoro tři miliony

Kladno – Bezmála čtrnáct milionů korun – přesně jde o dotace v celkové výši 13,7 milionu – chtějí středočeští radní poslat pro příští rok pětici velkých knihoven v různých koutech kraje. Prospěch by z toho ale měly mít i další veřejné knihovny. Podpora se totiž týká zařízení, která plní takzvanou regionální funkci: pro další knihovny, ať obecní či městské, zajišťují poradenské, vzdělávací a koordinační služby. Významným úkolem je také doplňování nabídky: budují výměnné fondy a zapůjčují knihovnám výměnné soubory knihovních dokumentů. To jsou úkoly vycházející z knihovního zákona – přičemž kraj tuto činnost koordinuje a financuje.

Na post předsedy kladenské ČUS kandidují Mařík a Klusák

Doksy - Ve středeních volbách nového předsedy okresního sdružení České unie sportu (18:00, budova Kokosu na Sítné) bude mít zastoupení také fotbal na Kladensku. Jedním z kandidátů je bývalý skvělý hráč a aktuálně předseda klubu SK Doksy Marek Mařík. Druhý kandidát je z řad tenistů, je jím prezident TK Stochov Roman Klusák.

Ve středu v Kladenském deníku: prvňáci z 11. ZŠ Kladno

Kladensko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 22. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 11. ZŠ Kladno.