Pro šéfa Rytířů a jejich hlavní ikonu to měl být návrat do extraligy, který se ale nakonec odehrál už v neděli v Liberci, protože kladenský tým zasáhla viróza a několik hráčů nemohlo nastoupit.

Kladno 3. ledna opráší bílou sadu dresů s modročerveným znakem, ve které válel A tým přesně před třiceti lety, kdy se stalo Česko samostatnou republikou. K tomuto výročí je duel s Plzní směřován.

Tehdy nosilo hokejové Kladno už dlouhé roky na prsou znak Poldi, tedy oceláren, které za ním stály v dobách, kdy bylo několik roků i nejslavnějším klubem republiky. Samotný znak zobrazuje manželku zakladatele kladenských hutí Karla Wittgensteina Leopoldinu. Tu nechal ve znaku po druhé světové válce znárodněné fabriky trochu překvapivě i vládnoucí komunistický režim. Riskoval by totiž ztrátu západních odběratelů.

Dres se šípem nosili Kladeňáci už od roku 1989 a vystřídali se v nich borci jako Pavel Patera, Martin Procházka, Otakar Vejvoda nebo František Kaberle mladší. A také Jaromír Jágr, nejdřív před odchodem do zámoří a pak při stávce v NHL v roce 1994.

„V těch dresech Kladno ještě nehrálo, přitom jsou hodně zajímavé. Já sám v nich vstoupil do profesionálního hokeje,“ vzpomíná legendární Jaromír Jágr.

Ten by se na ledě měl objevit také o nadcházející neděli 18. prosince v rámci zmíněné předvánoční exhibice kladenských hvězd dob minulých.V té by měli naskočit i Tomáš Plekanec, Jiří Tlustý, Patrik Eliáš, Otakar Vejvoda mladší, Martin Ševc nebo Jiří Burger.

| Video: Youtube

close Hokejové Kladno nastoupí proti Plzni 3. ledna v retro dresu s paní Poldi na prsou. Tohle je tým z roku 1993 info Zdroj: Foto: Rytíři zoom_in Hokejové Kladno nastoupí proti Plzni 3. ledna v retro dresu s paní Poldi na prsou. Tohle je tým z roku 1993