První přijel před kladenský zámek stříbrný mercedes, hned za ním bílé porsche s oficiálními znaky NHL. Zatímco první vůz vezl Michaela Frolíka, ve druhém byla uložena cenná trofej, kterou ochraňují po cestě v Evropě její bodyguardi.

A pak už Frolík vyskočil s pohárem na podium. Stejně jako František Kaberle v roce 2006 na Sletišti a jako před dvěma lety Tomáš Kaberle. Jemu tehdy nepřálo v zámecké galerii počasí.

Teď bylo vše naopak.

„Jsem šťastný, že vám pohár mohu ukázat a že jste přišli," zakřičel útočník už Winnipegu, kam ho Chicago vyměnilo pár dnů po triumfu.

A pak už se začal podepisovat lačným fanouškům, kteří i v obrovském horku vytrvale čekali v dlouhatánské frontě. "Přijel jsem na letiště, čekal jsem asi jen pět minut a zrovna s tím bodyguardi vyjeli ven. Bylo to dobře načasované, moc lidí tam nebylo, takže to proběhlo v klidu, jsem rád, že jsem to měl chvíli doma a udělal nějaké fotky s rodinou s blízkými," řekl Frolík novinářům.

Než zamířil na naplánovanou akci do Kladna, stihnul i se Stanleyovým pohárem v horkém počasí i koupel v bazénu. Dlouhé hodiny vyřizovaní z minulých dnů vystřídala konečně plánovaná oslava. "Užívám si to. Je to velký zážitek mít Stanley Cup u sebe," usmíval se Frolík.

Cestou s letiště vyzvěděl od jednoho z bodyguardů, co se Stanleyovýkm pohárem smí a nesmí. "Do vody je to problém, nesmí se namočit, to by byl průser. Ale dával jsem si pozor a nějak to vyšlo," doplnil Frolík, který se také dozvěděl, že kromě něj by neměl slavnou trofej při jeho oslavách nikdo zvedat nad hlavu.

Frolíkovi rodiče i bratr Martin už se o radost z Michaelova životního triumfu dělili už bezprostředně po šestém finálovém utkání v Bostonu, nechyběla tam ani jeho přítelkyně Diana Kobzanová. Nyní už slzy dojetí doma na zahradě vystřídala spíše euforie a radost. "Slzy nějaké padly hned po zápase. Ale je to super to ukázat doma, táta měl zase radost…" doplnil.

Na navazující akci v Kamenných Žehrovicích dorazil už také další český vítěz poháru, obránce Michal Rozsíval. Byť v Žehrovicích trochu bloudil. „V Kladně jsem už byl, ale v Žehrovicích se mi líbí. Prohlédl jsem si tady spoustu uliček a zákoutí," žertoval.

Frolík zase hlásil za velikého aplausu narvaného sálu Dělnického domu, že Žehrovice jsou tou nejlepší vesničkou na světě. Už vážně pak dodal, že Stanley Cup je pro něj opravdu tou nejcennější trofejí. „Musíte vyhrát moc zápasů, abyste na něj dosáhli."

Jeho rodná obec byla nadšená, před Dělnickým domem panovalo pozdvižení. Starostka Soňa Černá předala pětadvacetiletému borci symbolický klíč od bran obce a jmenovací dekret Čestného občana Kamenných Žehrovic. 

Závěr oslav mají Frolík s Rozsívalem naplánován do areálu Botanika v Horním Bezděkově, kde se koná soukromá party. "Máme to tam pro uzavřenou společnost. Měl to tam i Tomáš Kaberle," vysvětlil Frolík, který pozval i své kamarády. "Ale už je hodně kluků pryč v Americe. Je tady jen Ondra Pavelec a Jirka Tlustý."