„Karel i Matěj u nás byli málo vytížení, z toho důvodu jsme se nejdřív dohodli se Slavií na střídavých startech, a protože Slavie projevila zájem o jejich pokračování do konce sezony, rozhodli jsme se je uvolnit. Oběma děkujeme za odvedené služby a přejeme vše nejlepší v další kariéře,“ řekl pro klubový web sportovní manažer Rytířů Jiří Burger.

Teprve jednadvacetiletý obránce Karel Klikorka v minulé sezoně v Kladně hostoval a zaujal. I proto ho majitel klubu Jaromír Jágr podepsal a počítal s ním jako s jednou z nejzajímavějších posil. Jenže Klikorkovi se v přípravě tolik nevedlo, trenéři po něm žádali údajně lepší kondici, a výsledkem bylo jen pět startů v základní sestavě a brzký odchod na střídavý start do Slavie, kde hrál v posledních letech. Tam také bude pokračovat a pokusí se navázat na minulou povedenou sezonu, v jejímž rámci nahrál skvělých 33 bodů.

Tomáš Plekanec
Komarov, Ruppert nebo Tlustý. Plekancovi děkuje za kariéru plejáda osobností

Ani pro Matěje Berana nebylo v kladenské sestavě místo. Při progresu Ondřeje Bláhy (byť aktuálně chybí) a oproti minulé sezoně o hodně lepšího Antonína Melky neměl Beran v sestavě místo. A když podepsal Rytířům Radek Smoleňák, bylo jasno, protože Beranovou devizou je hra před bránou soupeře, ale Smoleňák při ní vyniká ještě víc.

Beran už odehrál za Slavii sedm utkání a má tři body. V I. lize už ukázal výraznou výkonnost, když před pár lety v dresu Litoměřic zaznamenal 52 kanadských bodů. Trápí se klub Pražanů věří, že Beran góly dávat bude a pomůže sešívaným v tabulce výš. Stejně jako Karel Klikorka.