Však také oproti konci minulé sezony (a ten byl povedený) ještě dost posílilo.

Že je to hloupost?

Nezdá se, byť úprky kvalitního borců Piskáčka, Valského a Jasse oštěkal leckterý fanda a ani vedení Rytířů nebyly lhostejné.

„Nedá se nic dělat, takový je hokejový život. Nabídli jsme jim nějaké podmínky, ale chtěli jít jinam. Tady chceme jen takové, kteří zde hrát chtějí," povídal v létě manažer Václav Bartoš.

I shodou určitých okolností se mu kádr Rytířů skutečně povedlo posílit.

Piskáčka typologicky měl nahradit zprvu Slovák Jankovič. To se tedy zatím nepovedlo, jenže přišli takoví borci, že obrana šla hned dost nahoru. Hlavně Tomáš Kaberle, který se navíc ještě rozehraje a bude lepší než je.

Podobné se dá říci i o Majákovi, tedy Ivanu Majeském.

Jeho zkušenosti z NHL, olympiád, světových šampionátů, ty se budou v sezoně hodit.

A útok?

Pryč jsou vzrušivé nájezdy Jakuba Valského v oslabení ženoucí fanoušky i spoluhráče do další bitvy.

Pryč jsou magnetizující výbuchy vášní Lotyše Jasse.

I ty dělaly divy.

Náplast na bolestné odchody je přesto i v době prvních mrazíků hřejivá.

Sacha Treille je v bodování extraligy ve špičce. Protivníky jeho hokej bolí jako tomu bylo u Jasse, tady je náhrada výmluvná.

Petra Tenkráta si zase můžeme dosadit za Kubu Valského. Možná je při oslabení malinko méně účinný, zato je podstatně produktivnější a dvacet branek za sezonu klidně může nasázet.

A to nejsme na konci seznamu.

Rytířské vedení si totiž pořídilo ještě další novou útočnou trojku. A takový Havlíček už jasně předvedl, že loňská nepovedená sezona byla hlavně kvůli zranění. Plzeň už si možná drbe hlavu, proč ho pustila. V Machačovi dříme ohromný talent a jediným medvědem, který ještě spí, je nevýrazný Lotyš Bajaruns.

Tým díky tomu všemu netrpí ostrou bolestí při dlouhodobém výpadku ofenzivní hvězdy Miloše Hořavy, ani pozdrženým příletem Jana Hlaváče z Ameriky. Ten má podle informací Deníku opravdu dobrý důvod, proč za velkou louží zatím zůstává.

Třeba i kvůli tomu jednou v Kladně sezonu dohraje, když ji zatím pokaždé jen rozehrál.

Každopádně dnes proti Třinci to bude řežba a vy, kdož máte hokej rádi, nenechte si oproti loňsku vylepšené Rytíře určitě ujít.