Nejzkušenější posilou je odchovanec Veselí nad Lužnicí a Českých Budějovic Martin Štrba. Je mu už 34 roků, poslední sezonu strávil v prvoligovém Táboře, ale má za sebou i slavné období spojené s přestupem do Sparty a dvě mistrovskými tituly, které v jejích barvách oslavil. Technický centr dobře bruslí, výborně přihrává a umí i zakončit.

„Martin je zkušený borec, mohl by nám pomoci. Ale na konečné fázi smlouvy se dohodneme teprve před sezonou,“ říká Milan Volf.

Podobně je na tom útočník Slavie David Švagrovský. Extraligu vyzkoušel spíše v dresu Sparty, loni však hostoval v Berouně. Podobně úspěšně jako exkladenský Diviš -skončil hned za ním v kanadském bodování. I on se bude muset o svou šanci ještě porvat.

Fanoušky také zajímá, jak se vyvíjí situace s Františkem Kaberlem. Několikanásobný mistr světa se loni vrátil, a byť zdaleka nebyl propadákem (třeba mladý Kameš vedle něj hodně vyrostl), přece jen se čekaly lepší výkony. „Ale on předtím rok nehrál a teď se vrátil po delším čase do Evropy, což je změna. Myslím, že bude příští rok mnohem lepší a věřím, že po jeho návratu z Ameriky se domluvíme,“ věří Milan Volf.

Do kádru se zapojí také talentovaný útočník Jan Dalecký, tvořivý obránce Lukáš Kužel a zajímavý může i příchod Martina Šrámka. Junior z Ústí má na Kladno vazbu, jeho starší bratr je členem extraligového volejbalové týmu Kladna, letošního mistra republiky.

Jsou domluveny rovněž dvě posily z Ústí nad Labem. Na střídavý start by mohli do konce ledna pomáhat klubu útočníci Milan Mikulík a Slovinec Rok Pajič. „Výčet tím ještě zdaleka nekončí. Rozjednáno je ještě několik hráčů, všichni jsou z extraligy. Jejich jména ale zatím odtajnit nemohu, dolaďujeme ještě některé věci,“ uzavřel Milan Volf.