Daniel Jun působí v jihoněmeckém Kaufbeurenu už šest roků, nejprve u mládeže, pak jako asistent u A týmu mužů a ten nyní vedl už druhým rokem. Je už jediným Čechem na pozici hlavního kouče v DEL2. „A sezona se nám celkem povedla, v play-off jsme vyřadili Landshut a prohráli až v semifinále s Kasselem, kde mají víc peněz a přece jen silnější kádr,“ říká Jun.

Kaufbeuren je známou hokejovou baštou Německa, hodně sezon strávil i v nejvyšší německé lize. Hrála za něj legenda Dieter Hegen, ale v 90. letech také slavný obránce Kladna Drahomír Kadlec.

Jun odešel do Německa zhruba v době, když tam právě Kadlec působil. Tehdy mladý hráč se protloukal nižšími soutěžemi, ale všude byl hodně produktivní. Ve druhé lize měl rekord 34 bodů, ve třetí 84, ve čtvrté 118 a v páté 138 bodů!

Nakonec se usídlil v padesátitisícovém Kaufbeurenu v hale, která má kapacitu víc než 3000 diváků a bývá na každý zápas skoro plná. A „Džuno“, jak se Danovi přezdívá, si hokej i život ve městě užívá, žije tam s celou rodinou a v juniorce hraje jeho syn Dan junior.

„Do Čech ale jezdím pravidelně, mám tady mámu, kamarády, Jirky Kuchlera, Burgera a další,“ vyprávěl v cíli charitativního Běhu pro Nelinku, jehož se v sobotu doma ve Vinařicích zúčastnil stejně jako celé akce na podporu nemocné holčičky.

A další sezona v Německu? Posily si prý skautuje i v Česku, dokonce prý pokukoval po nové akvizici Kladna – obránci Tomáši Hanouskovi. Nakonec si ale vybral útočníka - třiadvacetiletého nejproduktivnějšího hráče Litoměřic Přemysla Svobodu. I s jeho pomocí by chtěl klub zase o trochu posunout.