Aukce začne ve 21 hodin a získat můžete nejen hrané dresy všech borců, kteří v neděli naskočili, ale i těch, kteří z různých důvodů nakonec hrát nemohli. O sběratelské kousky může usilovat kdokoliv, VIP prostory budou po utkání zpřístupněny veřejnosti. „Hodně se na aukci těšíme a zveme na ní všechny zájemce. A protože o dresy budou kromě fanoušků jistě usilovat i někteří hráči či partneři, půjde zároveň o skvělou příležitost, jak se před Vánoci společně setkat,“ zve tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral na zajímavou akci a dodává, že také tentokrát klub motivuje dobročinné úsilí.

Celý výtěžek z aukce (spolu s vybranými prostředky za prodej kartiček) totiž Rytíři věnují hřebečskému Komunitnímu centru Vítej, které poskytuje chráněné bydlení a odlehčovací služby pro dospívající a dospělé osoby s autismem.Kladno se právě po utkání s Karlovými Vary dotáhlo bodově na svého soka a na první České Budějovice ztrácí jediný bod. Vary navíc hrají v Přerově, kde jeden z konkurentů Rytířů určitě body poztrácí. I proto domácí touží uspět. "Benátky budou po ledě létat, protože mají hodně mladé hráče. Nic nevypustí, takže to určitě bude hodně těžký soupeř. My ale chceme výhru," řekl klubovému webu obránce Petr Hořava, který lepší hokej než letos v Kladně nikdy nehrál. "Celkem se mi teď ale daří, třeba kanadských bodů bych ale klidně mohl mít víc. Celkově jsem se svými výkony ale spokojený, docela mi to šlape," dodal.

Kladenskou sestavu trenéři tradičně tají, takže není jisté, zda se do týmu zapojí ve středu absentující duo téměř nejzkušenějších borců – Miloslav Hořava a David Štich (ten nehrál ani v pondělí).

Benátky určitě nemohou spoléhat na reprezentanta do 20 let, kladenského odchovance Kryštofa Hrabíka. Ten se do nominace na MS v zámoří dostal na rozdíl od Adama Kubíka. V sezoně dal jen dva góly, ale zajedno je v Liberci trenéři Pešánovi (kouč Liberce i reprezentace) na očích, za druhé chytil Kubík skvělou formu později, než se tvořila nominace. Škoda, protože s aktuální výkonností mohl navázat na současné borce Rytířů, kteří si v minulosti na sledovaném MS dvacítek zahráli, tedy Patrika Machače, Davida Tůmy, Miloše Hořavy nebo Davida Šticha.

Na druhou stranu ten, který Kubíka do áčka loni vytáhl, Pavel Patera, na dvacítkách nikdy nehrál, přesto se stal hokejovou legendou.

Dorazí Kubík dnes svůj skvělý týden, kdy soupeřovy brankáře překonal celkem čtyřikrát? Nebo ho nahradí jiní střelci?

Přijďte se večer podívat. A třeba i na zmíněnou aukci. Nepochybně bude zajímavá.