Důležitý zápas, ve kterém šlo o pověstných šest bodů a poslední místo, se Rytířům vůbec nepovedl. Kladno hrálo neukázněně, v oslabeních inkasovalo a Motoru nakonec podlehlo jasně 2:6. Po 37 odehraných zápasech je tak mužstvo Jaromíra Jágra poslední, na svém kontě má 41 bodů a na nejbližší soupeře, tedy Karlovy Vary, České Budějovice a Litvínov ztrácí body tři.

Pro úplnost ještě dodejme, za co si Kladno body vysloužilo. Zatím uhrálo deset vítězství za tři body, tři výhry v prodloužení nebo na nájezdy a pětkrát bralo po jednom bodu za porážku v prodloužení nebo nájezdech.

Oproti poslednímu ročníku zatím Rytíři můžou být relativně spokojení. Loni touto dobou (k 16. lednu) sice byli předposlední, na svém kontě ale měli pouhých 33 bodů. A to odehráli ještě o jedno utkání víc než letos! Celkem ale brali jen šest vítězství v základní hrací době a čtyři další za dva body. Horší než Kladno, které se nakonec zachraňovalo v baráži, byl o osm bodů Zlín, který se dočkal přímého sestupu a letos se trápí v Chance lize.

Další příčky však byly pro Rytíře hodně vzdálené. Třinácté místo držely Karlovy Vary, které měly hned o dvanáct bodů víc, a dvanáctá Olomouc měla dokonce osmnáctibodový náskok. Pravdou však zůstává, že v minulé sezoně se Kladno rozehrálo k dobrým výkonům hlavně po Novém roce a nakonec zakončilo základní část s 62 body.

Nejlépe z tohoto srovnání vychází Rytíři verze 2019/20. 16. ledna 2020 mělo Kladno u svého jména v tabulce už 47 bodů, přitom odehrálo o jedno utkání méně než letos. Rytíři se v tu dobu vyhřívali na desátém místě tabulky a za sebou měli hned čtyři týmy. Olomouc ztrácela jen dva body, Vítkovice už ale deset, Litvínov jedenáct a Pardubice dvanáct. Rytíři tehdy mohli pokukovat i po Zlínu a Hradci Králové, protože obě mužstva měla jen čtyři body k dobru.

Sezona ale nakonec dopadla neslavně, jak všichni fanoušci vědí. Kladno přidalo ve zbytku ročníku už jen 13 bodů, s celkovými 60 skončilo poslední a s extraligou se po pouhé jedné sezoně rozloučilo.

Co se týče poměru nastřílených a obdržených gólů, vycházelo z našeho srovnání Kladno nejlépe také před třemi roky. Tehdy Rytíři měli na pažbě 90 zářezů a sami inkasovali 116x (rozdíl -26). Letos přitom nastříleli dosud jen 83 gólů a obdrželi jich rovnou 130 (rozdíl -47). Jedná se o téměř stejný rozdíl branek, jako mělo Kladno i v loňském roce. Tehdy nasázelo 94 branek a inkasovalo jich 140 (rozdíl -46).

Přestože se může jednat o zajímavé srovnání, o úspěchu nebo neúspěchu v této sezoně rozhodnou až závěrečná kola. Ve prospěch Rytířů hovoří velká vyrovnanost soutěže, díky níž má tým pod vedením kapitána Tomáše Plekance několik soupeřů stále nadohled. Psychické pohodě mužstva by ale určitě pomohlo odlepit se ode dna tabulky, kde se Rytíři nacházejí už od 27. listopadu, kdy se před ně ve 23. kole dostal českobudějovický Motor.

Postavení Kladna v tabulce extraligy k 16. lednu daného roku
2020: 10. místo; 47 bodů; 36 Z: 12 V, 3 VP, 5 PP, 16 P; skóre 90:116
2022: 14. místo; 33 bodů; 38 Z: 6 V, 4 VP, 7 PP, 21 P; skóre 94:140
2023: 14. místo; 41 bodů; 37 Z: 10 V, 3 VP, 5 PP, 19 P; skóre 83:130