Rytíři za sebou mají lednový měsíc hrůzy. Prakticky pořád prohrávali, uspěli je v Ostravě a doma s Libercem. Nezvládli ani zlomové bitvy v Karlových Varech a Českých Budějovicích. Zejména obrana je děravá a ani útok nezáří.

Kladno proto prohrálo šest ze sedmi posledních zápasů a hráči si devět kol před koncem dobře uvědomují vážnost situace. "Buď začneme šlapat a padat tam po držkách, nebo ne a budeme tam, kde jsme. Dáme si tady zase měsíc trénování a zahrajeme si baráž," řekl útočník Matyáš Filip, který rozhodl první vzájemný zápas sezony.

Podobně to vidí i hokejisté Litvínova, kteří naposledy udolali 1:0 po nájezdech České Budějovice a mají na Rytíře sedm bodů k dobru. "Bude to velice důležité utkání. Hrajeme s nimi v letošní sezoně asi naposledy a potřebujeme zase odskočit," uvedl brankář Štěpán Zajíček po první extraligové nule v kariéře.

Co aspoň trochu v dnešním zápase hovoří pro Rytíře, je bilance. Ve vzájemných zápasech porazilo Litvínov pětkrát za sebou a ztratilo jen tři body. Pro soupeře zase hovoří daleko lepší aktuální forma, vyhrál tři z posledních pěti duelů.

A navíc pokud jde opravdu o hodně, pak to Litvínov na Kladno umí i z historického pohledu. Do baráže je shodil v roce 2002, k přímému sestupu je odsoudil před třemi lety.

Všechna utkání budou součástí 4. ročníku charitativního projektu "O kapku lepší hokej", zaměřeného na boj proti rakovině. Hokejisté budou stejně jako v předešlých letech nastupovat se speciálním logem na dresech, helmách nebo hokejkách.