"Řekl jsem manželce, že je pro něj vyhraji. Je to jeden z mála lidí, který se ode mne při mé nemoci neodvrátili. Zároveň je náš dvorní malíř. Když potřebujeme vymalovat, tak přijde," uvedl náš šampion, jenž si jako střelce tipl levé křídlo Paterovy formace Miloslava Hořavu.

Ač se mýlil v čase gólu o půl hodiny, stačilo mu to. Jeho tip zněl 27. minuta. Číslo to nebylo náhodně vybrané, pro Romana má velký význam.

„Nosil jsem ho, když jsem hrál na vojně v Topolčanech druhou nejvyšší soutěž, jejíž kanadské bodování jsem vyhrál," přiblížil spolužák Pavla Patery, jehož mrzí, že vojna skončila v polovině sezony a po ní s kladenským mužstvem trénoval pouze týden, než dostal na vybranou Slaný nebo Beroun.

Šel do Slaného. „Jeho trenér Marian Jelínek mi řekl, že nemá smysl, abych hrál druhou ligu a vyřídil mi Slavii. My jsme ale bohužel šli s Marcelem Kučerou do Milevska," nastínil svoji hokejovou anabázi, již zakončil v Dukle Tábor (béčko Jihlavy).

„Byl jsem prvním civilem, který za ni hrál. Počítal jsem ale, že se prosadím do kádru Kladna," smutně řekl a připomněl, že hrál v dorostenecké reprezentaci v útoku s Jardou Jágrem!

Permanentky s Pavlem vyzkoušeli hned v pátek, kdy vyrazili na duel s Vítkovicemi.