Úvodní třetina nenabídla příliš pohledný hokej a velkých šancí bylo z obou stran pramálo. Hru sice kontrolovali hosté, ale když si Kadaňští vytvořili šanci, musel se Brízgala činit. Za Rytíře měli velké šance Vildumetz a Svedlund. Oba mohli zakončit do odkryté Kuchařovy branky, ale střely končily pouze na holích obránců.

Když už to vypadalo, že první dějství nepřinese branku, po nenápadné akci dotlačil kotouč až do branky důrazný Zikmund. Kadaňští se sice divili, že puk přešel brankovou čáru, ale jejich protesty byly marné.

Vstřelený gól Rytířům pomohl. Prosadit se mohl Vildumetz, který ujížděl s Hajným na brankáře Kuchaře. Střelu vzal na sebe, zakončit se mu ale nepovedlo.

Kladenští nabídli soupeři šanci na vyrovnání svou nedisciplinovaností. Velké příležitosti měli Kůs a poté i Wágner. Brízgala byl ale bezchybný.

K početním výhodám se dostali i hosté. Dlouho trvající dvojnásobnou přesilovku Rytíři neodehráli dobře, v dobíhající výhodě se přeci jen prosadil Kehar, který stál pro obránce netypicky až před brankářem Kuchařem.

Závěrečná část již nepřinesla drama. Rytíři byli lepší, ale jako po většinu zápasu své akce překombinovávali, naopak domácí, za které nastpoupil i ex-kladenský Peter Jánský, se do šancí dostávali  sporadicky.

Možnost korigovat výsledek měl v přesilovce domácí útočník Říha, Brízgala se proti němu ale vyznamenal. V samotném závěru pečetil na konečných 0:3 Redlich, který propašoval puk za bezmocného Kuchaře.

"Spokojeni jsme s výsledkem, s hrou až tolik ne. Nebruslili jsme, to jsme zlepšili až od druhé třetiny. To byla hra lepší, ale ne taková, jakou bychom si představovali," řekl po utkání jeden z kladenských trenérů David Čermák a vyzdvihl výkon brankáře Brízgaly, i podle něj nejlepšího borce zápasu. "Určitě, zaslouží pochvalu," měl jasno Čermák. 

SK Kadaň – Rytíři Kladno 0:3 (0:1, 0:1, 0:1).

Branky a nahrávky: 18. Zikmund, 33. Kehar (Vildumetz, Zikmund), 59. Redlich (Zikmund, Kružík). Rozhodčí: Grech, Souček – Kotlík, Coubal. Vyloučení: 7:4, využití: 0:1. Střely: 12:25. Diváků: 540.

Kadaň: Kuchař (Hamalčík) – Trefný, Szathmáry, Novák, Kadeřávek, Popela, Grebeňuk, Rindoš – Helt, Kůs, Wágner – L. Říha, Müller, Šulek – Jánský, Svoboda, Tupý – Rezek, Maršoun.

Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, J. Říha, Kehar, Zelingr, Hořava  – Kubík, Vampola, Strnad – Kružík, Zikmund, Redlich – Hajný, Svedlund, Vildumetz – M. Bláha, O. Bláha, Jelínek.

Jan Šejhl