V sobotu odpoledne ale na přátelství nebude prostor, Skuhravý hájí letos barvy Kladna a Alinč přes pokročilý věk 43 let pomáhá Mostu.

„Honza je můj velký kamarád a pokud hrajeme proti sobě, dost se hecujeme. Bude to aspoň peprnější," usmívá se Skuhravý a věří, že tradičně bude úspěšnější, přece jen hraje v týmu aspiranta na nejvyšší příčky WSM ligy.

Kladenští příznivci mají před zápasem s Mostem vždycky jasno, tohoto soupeře musí Rytíři přejet jako lokomotiva. Jenže podcenění by se mohlo tvrdě vymstít, Severočeši posílili o Tomáše Divíška a vyhráli tři zápasy v řadě. Už nejsou poslední, dobře tam válí ex-kladenští Jiří Zeman a Ondřej Havlíček. „Tuším, že to nebude lehký zápas. Jak jste řekl, mají Divíška, vyhrávají, jezdí tam šikovní kluci z Litvínova. U nás mohou jen získat," varuje kapitán Rytířů před podceněním.

V zápase se poprvé představí také dvě posily, které rovněž se Skuhravým hrávaly v Karlových Varech – kromě Františka Ptáčka i nové Skuhravého křídlo – Václav Pletka. Vyzkoušeli si už zápas v Třebíči. „všichni víme, že Venca Pletka je hlavně výborný střelec. Teď dlouho nehrál zápasy a potřebuje se do toho trochu dostat, ale věříme, že se mu to povede brzy," doufá ještě nedávno nejstarší borec Rytířů, jehož nyní předstihl čtyřicetiletý Ptáček.

A vrací se ještě ke svým dvěma faulům ze závěru duelu v Třebíči, kde Kladno uhájilo výhru 3:0, ale v závěru si zbytečně fauly komplikovalo situaci. „Asi pět nebo šest zápasů jsem vyloučený nebyl, ale v Třebíči jsme se na konci hodně bránili, museli jsme hrát agresivněji a já šel dvakrát ven. Lukáš (Mensator) to naštěstí zavřel a já si oddechl, že jsme to ubránili," vysvětlil Skuhravý, o němž zlé jazyky říkají, že stejně fauloval jen proto, aby Kladeňáci viděli, že jeho kamarád Lukáš Mensator prostě chytat umí. „No jasně že jo! To je pochopitelně sranda," usmál se.

A slíbil, že se Rytíři předvedou doma povedenější zápas než byl ten předešlý s Kadaní. Pokud se chcete podívat, začíná se v sobotu v 16 hodin. A v případě úspěchu se Rytíři posunou v tabulce, vedoucí duo České Budějovice – Slavia hraje proti sobě.