„Jsme úplně na dně," smutnil po utkání kouč Jan Novotný a hořekoval nad tím, že jeho svěřenci střílí góly pouze v přesilových hrách. Platilo to v sobotu v Trutnově i včera ve Slaném.

Ještě něco měla utkání společné. První střela, zaváhání gólmana Ilašenka a laciné vedení soupeře, který chvíli na to využil početní výhodu. A také střídáni jedničky Škubalem. Teď to bylo už ve 25. minutě.

Nutno však přiznat, že kolínští Kozlové byli v koncovce pohotoví a velice produktivní. „To my se k pořádné střele, která by ohrozila gólmana, pomalu ani nedostali," smutně poznamenal řisutský kormidelník. V přesilových hrách se prosadili pouze Náprstek a Slavíček.
O rozdílném rozpoložení obou týmů svědčí trestná střílení. Sladkému při nájezdu než dojel k bráně dvakrát utekl puk z hole. To kolínský Morkes se s penaltou v poslední minutě nepáral a určil konečný stav. „Je to totální deka. Nevím už co. Pořád si něco říkáme, ale bohužel v utkání to neplníme," uzavřel Novotný.

Do konce základní chybí čtyři kola, v sobotu hostují Řisuty v Bílině. 

Řisuty – Kolín 2:9.

Branky: 11. Náprstek, 28. Slavíček – 4., 15., 25., 60. Morkes, 6. Jankovský, 24. Chvojka, 36., 53. Ježek, 40. Semirád. Vyloučení: 3:5, využití 2:3. Třetiny: 1:3, 1:4, 0:2.

Řisuty: Ilašenko (25. Škubal) – Kužel, Dostál, Babický, Sedláček, Kolářík, Kašák (30. Bílek) – Náprstek, Kos, Šilhavý – Záleský, Sladký (30. Raclavský), Krpata – Kalla, Slavíček, Fortelka.