Minimálně po něm touží i hráči Kladna. Osmý celek tabulky dnes hraje ve Znojmě, které prostě musí zabrat, jinak se mu desátá příčka opět o něco vzdálí. Teď na ni ztrácí pět bodů a další výpadek si zkrátka nemůže dovolit.

„Většinou tam těsně prohrajeme, už by se to ale mohlo jednou otočit,“ přeje si kladenský trenér Zdeněk Müller. Znojemští jsou však doma silní. „Jejich útočníci mají dobrý pohyb, při přesilovkách je nebezpečný Bičánek, drží je brankář Trvaj,“ vyjmenovává Müller hlavní zbraně Moravanů.

Jeho svěřenci mleli v poslední třetině proti Liberci z posledního. Atak chřipky se do kondice hráčů promítl. Skolila i kapitána Pateru, který po 176 extraligových zápasech odehraných v řadě, musel vynechat duel s Litvínovem.

Před dnešním utkáním se ale marodka vyprázdnila. Ve Znojmu budou scházet jen Hájek a Tomajko. Jednozápasový disciplinární flastr vypršel Kallovi.

Vzájemná utkání obou soupeřů většinou nepřináší gólové přestřelky. Platí to i v této sezoně. Ve třech zápasech padlo pouze sedm branek! Kladno doma vyhrálo 2:0 (Procházka, Bělohlav) a 3:1 (Patera, Bělohlav, Diviš – Mrázek), ve Znojmě podlehlo 0:1 (Svoboda).