Ještě nedávno bylo fata morganou, aby Rytíři byli lepší v přesilových hrách než soupeř. V neděli to platilo. Zatímco Jihočeši si s nadšeně bojující obranou Kladna nebyli schopni poradit ani při čtyřminutové početní výhodě a prosadili se až později a dost lacino, Kladnu stačilo v přesilovkách méně. V první třetině trefil Piskáčkovu střílenou přihrávku Patera a na konci druhé pro změnu pálil kladenský kapitán a do jeho pokusu vložil šikovně hokejku Lotyš Koba Jass.

Dal svůj první gól v dresu Středočechů a předvedl, že skutečně je posilou.

Prožil i horší chvilku, když v úvodu třetího dějství úplně sám před Kovářem zamíchal pukem, ale trefil jen lapačku reprezentačního brankáře.

A devět minut před koncem to Kladenské mrzelo. Piskáček byl vyloučen, Květoň po chvíli napřáhl z křídla a nečekaně snadno propálil Cháberu pod vyrážečku.

Kladenský gólman byl poté docela nervózní, ale kamarádi ho podrželi, v závěru utlumili tlak Budějovic svou útočnou aktivitou a tři vteřiny před koncem navíc Piskáček šťastnou střelou o mantinel pojistil radost Rytířů.

Ohlasy trenérů:

Peter Draitsaitl (ČB): Asi jsme dobře začali, měli to chvíli pod kontrolou, ale pak jsme vlastně nepředvedli vůbec nic. Kladno vyhrálo zaslouženě, a jestli tady bylo 2700 diváků, tak na naší střídačce jich bylo ještě o dvacet víc. Co se týče našich přesilovek, když nevystřelíte ve čtyřech minutách na branku, tak to nemá s hokejem nic společného. Kotalíka, který byl trestaný v důležitých chvílích, tady hodnotit nebudu. Udělal pro nás v sezoně hodně práce, je tahounem a teď po utkání se v tom babrat nebudu. Zvlášť když kromě Kuby Kováře tady nikdo nezahrál vůbec nic.

Jiří Kopecký (Kladno): Pět šest minut byly Budějovice lepší a my malinko čekali, co se bude dít. Pak jsme ale podali výborný výkon, bojovný a potvrdili, že pokud neděláme hrubé chyby, můžeme hrát s každým. Proti Chomutovu čekala celá veřejnost, že konečně vyhrajeme a bylo to vidět na naší nervozitě. Dneska jsme věděli, že Budějovice budou hrát hokej a že to bude dobrý zápas. Musím pochválit všechny hráče. Co se týče Koby Jasse, potvrdilo se, co jsme čekali. Že umí bruslit, vystřelit, i že to asi není typ Patery, co by řídil hru. Dnes dal gól, měl i další šanci, kterou nezakončil špatně.

Rytíři Kladno – HC Mountfield České Budějovice 3:1 (1:0, 1:0, 0:1). Branky a nahrávky: 18. Patera (Piskáček, M. Hořava), 37. Jass (Patera, Kuchler), 60. Piskáček.  – 52. Květoň (Ptáček). Rozhodčí: Lacina, Husička – Charvát, Bejček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2761.

Kladno: Chábera – L. Procházka, David Růžička, P. Hořava, Piskáček, Doudera, Černošek – Eberle, Lukáč, M. Látal – Jass, Patera, M. Hořava – Valský, Kuchler, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Kopecký a Tatíček.

České Budějovice: Jakub Kovář – Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Dietz – Kotalík, Mertl, Šimánek – Dej, Langhammer, L. Květoň – Suja, Knotek, Marek – Rousek, Červený, Švihálek. Trenér: Draisaitl a Bělohlav.