Hostům se skvěle vydařil vstup do zápasu. Hned v první minutě nahodil Jakub Galvas puk od modré čáry a mimo dosah Pavla Kantora jej usměrnil Vilém Burian. Domácí se rozjížděli pomalu, postupně ale začali přebírat otěže utkání, a ještě do první přestávky vyrovnali. Jan Hanzlík udržel puk v útočném pásmu, načež z levého kruhu zamířil přesně pod vyrážečku brankáře Branislava Konráda Lukáš Pabiška.

Ve druhé třetině se zrodila jediná gólová šance. Přesilovou hru při vyloučení Davida Šťastného přetavil v gól přesnou střelou Zbyněk Irgl. Ve třetí třetině se hosté stáhli dozadu a soustředili se na udržení náskoku. Precizní prací ve vlastním pásmu Bruslaře do šancí moc nepouštěli. Výborným výkonem je navíc podpořil skvěle chytající Branislav Konrád. Boleslavi nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a Hanáci už své těsné vedení dovedli k tříbodovému zisku.

Nepovedený začátek se nelíbil ani novopečenému boleslavskému trenérovi Miloslavu Hořavovi. „Začali jsme špatně, bázlivě, bez tempa a nasazení. Soupeř nás za to hned potrestal,“ vrátil se k inkriminovanému okamžiku po zápase. „Potom se to začalo zlepšovat, ale když to vezmu objektivně, tak myslím, že Olomouc byla lepší. Byli organizovanější, velice silní na puku a hráli opravdu jednoduše. Proto získali tři body,“ vyzdvihl zkušený kouč přednosti houževnatého soupeře.

V podobném duchu mluvil po utkání i olomoucký stratég: „Do utkání jsme výborně vstoupili. Hned v první minutě jsme dali gól,“ řekl potěšeně Jan Tomajko. „Ve třetí třetině Boleslav tlačila, hráli jsme do obrany, ale musím hráče pochválit, posledních pět minut jsme do obrany byli vynikající a Boleslav k ničemu nepustili,“ zhodnotil defenzivní hru svých svěřenců.

Michal Konvalina