Pouze třináct vteřin uběhlo od úvodního buly, než se dopustil faulu Nash. Když se krátce po něm provinil i Vampola, Frýdeckým se naskytla dlouhá dvojnásobná výhoda. Rytíři i se štěstím výhodu pět na tři ubránili, ale s dobíhající přesilovku domácí již využili. Úvodní branku si připsal po dobré přihrávce Mikulík.

Poté se do hry dostávali také hosté z Kladna. Střela Nashe od modré mířila mimo, k dorážce si ale sjel Zajíc a Hamerlíkovi nedal šanci.

Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Střela Krisla od modré skončila v clonícím Raškovi. Ten si puk stáhl na hokejku a pohodlně překonal Cikánka.

V neučesané hře měli Kladenští šance na vyrovnání, Kubík s Redlichem ale mířili jen mimo. První jmenovaný se  přeci jen prosadil, když dorazil další Nashovu střelu. Do konce třetiny se stav měnil ještě jednou. Kubík zpoza branky našel Zikmunda před bránou a Kladno poprvé vedlo.

Ani ve druhé části se hra neuklidnila. Zmatky při kladenském střídání Frýdeckomístečtí využili k úniku a Zajíc musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Sudí domácím přisoudil nový pokus ve formě trestného střílení. K exekuci se postavil zkušený Martynek a poradil si na výbornou.

Ačkoliv ze hry měli ve druhé třetině více domácí, i fanoušci Kladna si přišli na své. Po střele zůstal puk ležet pouze vedle Hamerlíka. První si ho všiml mladík Jelínek a po důrazu mohl slavit první gól za kladenské áčko.

Jenže ani tohle vedení Rytířů nemělo dlouhého trvání. Nedorozumění Cikánka s obranou chladnokrevně potrestal opět Martynek. Jeho úspěchy nedělily ani dvě minuty.

Po půli utkání se hra uklidnila. Více ze hry měli Slezané, avšak k velkým šancím to ani na jedné straně nevedlo. Po čtyřiceti minutách se tak šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Rytíři se však dostali do vedení i potřetí. Dobře sehranou akci po vhazování zakončoval Zikmund a potvrdil tak dobrou formu z posledních zápasů.

Frýdeckomístečtí ale byli po celý zápas minimálně vyrovnaným soupeřem. To dokázal mimo jiné Martynek, který využil své rychlosti a zkompletoval hattrick.

S remízou se nechtěl smířit ani jeden z týmů. Šance k rozhodnutí měli nejdříve Redlich a opakovaně Vampola. Na druhé straně mohl méně než minutu před koncem naopak skórovat Hladonik. Proti němu se ale vyznamenal Cikánek a zápas tak dospěl do prodloužení.

Prodloužení nemělo dlouhého trvání. V první akci se domácí neprosadili a platilo známé “nedáš - dostaneš”. Puk se dostal k Vampolovi, který nádherně projel celé kluziště a přetahovanou rozhodl.

HC Frýdek-Místek – Rytíři Kladno 5:6 pp (2:3, 2:1, 1:1 - 0:1).

Branky a nahrávky: 3. Mikulík (Korfoň), 7. Raška (Krisl, Martynek), 25. Martynek (TS), 27. Martynek (Raška), 51. Martynek (Przybyla, Bartko) – 5. Š. Bláha (Nash, Zajíc), 16. Kubík (Nash, Redlich), 17. Zikmund (Kubík, Nash), 26. Jelínek, 42. Zikmund (Zajíc, Kaut), 61. Vampola (Zikmund, Kehar). Rozhodčí: Přikryl, Fiala– Lukš, Novák. Vyloučení: 6:6, využití: 1:1. Střely 24:37. Diváků: 1852 .

Frýdek-Místek: Hamerlík – Žovinec, Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, Matyáš – Hladonik, Mikulík, Kofroň – Peterek, Novotný, Rudovský – Martynek, Przybyla, Raška – Christov, Klimša, Kalus.

Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar – Kubík, Vampola, Zikmund – Jelínek, Kaut, Redlich – Hajný, Svedlund, Š. Bláha –Vildumetz.