V NHL jde při jednáních o nové smlouvě opravdu do tuhého a jistě bude velmi brzy jasno. S největší pravděpodobností nás tedy čeká již jen velmi málo skvělých příležitostí, kdy spatříme naší famózní elitní řadu. V případě mága Židlického je téměř jisté, že tuto neděli budeme svědky jeho nádherných kliček v této sezóně naposled a kdo ví, zda vůbec v jeho strhující kariéře!

Pokud bychom sestříhali video z jeho kliček a milimetrově přesných nahrávek, které nám předvedl po dobu letošní výluky, šlo by o strhující podívanou, kterou bychom si museli pouštět znovu a znovu.

Po nedělním zlatém utkání již stratég Židlický usedne do letadla a zřejmě nenávratně zmizí za velkou louží, aby svými divokými kousky udivoval fanoušky v NHL. I proto by bylo velmi smutné vidět v kladenské aréně 4 nebo dokonce jen 3 tisíce lidí jako naposledy s Vary. Vždyť v kladenském okrese a jeho nejbližším okolí (Beroun, Rakovník, Kralupy) žije cca 250 000 obyvatel!

Zapomeňme na stáří arény a teplotu v ní a na to, zda je utkání vysíláno v TV a přijďme povzbudit naše slavné reprezentanty našeho města. Naši úctu a podporu si jistě zaslouží!

A pokračujme dále. Jen si vzpomeňme, kdy jsme naposledy mohli spatřit v naší aréně takto výjimečnou útočnou řadu. Zřejmě by se k ní blížila jen formace při výluce z roku 2004, ve které nastupovali Jágr, Patera, M. Procházka a T. Kaberle a dále v roce 1995, kdy řádila formace O. Vejvoda, Patera, M. Procházka a Fr. Kaberle ml.!

Jistě, můžete namítnout, že za cca 10 let nás tedy bude obdobně skvělá útočná řada okouzlovat znovu, ale na to bych rozhodně nesázel. O novém Jágrovi se v Čechách již píše po cca 20 let, ale vždy je to jen zbožné přání a planý poplach, který je velmi brzy odvolán. To, že v Čechách a na Kladně zvlášť vyroste a bude po dlouhá léta předvádět takto výjimečná gala představení takto výjimečný útočník, je šance velmi malá.

Nenechme tedy ve štychu tuto zcela mimořádnou postavu v dějinách tohoto nádherného sportu, která díky své obdivuhodné lásce ke sportu a poctivosti v tréninku překonává fyzikální zákony a stále dokáže vyčarovat nádhernou hokejovou ódu, jakou nedokáže drtivá většina hokejistů na světě!

Jen vzpomeňme na pár dní starý průnik proti Varům zakončený nádhernou trefou pod břevno!

Jágr je navíc podporován uragánem jménem Plekanec! Jak ten sviští po ledě na všechny směry! Přechod Plekance do útoku je opravdu tryskový a navíc i ve velké rychlosti se zbytečně nezbavuje kotoučů, chytře je podrží ala Patera a s noblesou servíruje na virtuóza Jágra! Kladenská legie se navíc po zítřejším utkání odebírá na cestu po soupeřových kluzištích, která bude trvat téměř 20 dní! A kdo ví, zda se z ní Rytíři nevrátí již bez hvězd z NHL.

Utkání má navíc ještě další výjimečnost. Ještě nikdy jste tyto hrající legendy kladenského, ale též světového hokeje neviděli hrát ve zlatých dresech! Zlatá barva jako by symbolizovala zcela mimořádný přínos kladenských hvězd pro Český hokej, tedy pro získání mnoho zlatých medailí, které Česká republika na MS či olympiádě dobyla! Hned po tomto utkání na portálu Aukro.cz odstartuje desetidenní dobročinná aukce originálních zápasových dresů a už během duelu se navíc začne ve fanshopu na zimním stadionu prodávat i limitovaná série dresů Jaromíra Jágra. Celý výtěžek aukce je určen na podporu programu Dr. Klauna, tedy pro podporu dětí.

Proti zlatým hochům se postaví Liberec, který se sice nyní pohybuje mezi 10. – 14. místem, ale poslední roky jej vždy vídáme na předních pozicích a při úspěšných taženích play off. Jistě tedy čekejme vzestup Liberce vzhůru.

Liberci sice bude chybět potrestaný legendární centr Petr Nedvěd, ale skvělé věci jistě čekejme od bouřliváka, ale též výtečného hokejisty Dudy, který byl loni dokonce těsně 2. v bodování celé extraligy, a to hned právě za legendou P. Nedvědem. Pokud by však famózní střelec Nedvěd naskočil, byl by to další velký moment v historii našeho klubu. V jediném utkání by naskočili hned 3 z 8 nejlepších českých centrů posledních cca 25 let (P. Nedvěd, Patera a Plekanec)!

Skvěle si v extralize též vede stále ještě mladý obránce Šmíd. Ten v Edmondu spíše poctivě jistí záda velkým talentům světového hokeje jako T. Hall, J. Eberle či R. Nugent-Hopkins, ale nyní v Liberci zatím nastřádal výborných 14 bodů ve 20 zápasech a je dokonce 6. mezi všemi obránci!

Dobrý pozor také dávejte na mladičkého Bulíře, který ve svých 21 letech zažívá průlomový rok a usídlil se dokonce v bodování týmu hned za Nedvědem a Dudou!

Tomáš HORA