Nešťastnou situaci však odčinil ve třetí třetině, kdy přihrával na gól Jakubu Strnadovi, který pečetil na konečných 3:1. Když měl po utkání vypíchnout nejdůležitější prvek hry, bez přemýšlení tak označil přesilovky.

Druhé vítězství, předpokládám, že u vás panuje spokojenost, že?

Samozřejmě, odehráli jsme super zápas a také je to vidět na výsledku. Těší nás, že jsme doma opět vyhráli a doufám, že se nám bude dařit i dál.

Jeden z nejlepších barážových výkonů, souhlasíte?

Tak určitě. Velmi podobný jako minulý domácí zápas proti Karlovým Varům, ale jen těžko porovnat, co bylo lepší. Podstatné jsou ale výhry, podle toho můžeme hodnotit výkon. (usmívá se) Ale i s Litvínovem byl ten výkon dobrý, jen tam bohužel nepřišla ta výhra.

Ve druhé třetině jste mohl zvýšit stav na 2:0, to se ale nepovedlo a soupeř vzápětí vyrovnal. Co se tam pokazilo?

Peky se dobře natlačil před bránu. Mysleli jsme, že tam bude faul. Ale ještě se mu povedlo na mě přihrát. Čekal jsem to, šlo mi to i na hokejku, ale brankář do toho na poslední chvíli stihl strčil hokejkou a prohodil mi puk mezi bruslí a hokejkou. To bylo takové typické nedáš – dostaneš.

Ve třetí třetině jste to odčinili se Strnadem, když jste mu nahrál na pojišťovací gól na 3:1…

To se nám zrovna podařilo. Měl jsem puk za bránou, kde mě skřípli dva hráči, ale povedlo se mi puk dobře vykopnout, Strny dobře vyjel zpoza brány a skvěle zakončil bekhendem na delší stranu. Byl to nejen výstavní gól, ale hlavně uklidňovací.

Povedlo se vám ubránit soupeřovy přesilovky a sami jste dvě využili, takže povedené utkání i z tohoto směru, že?

Budu opakovat jen to, co se říká – zápasy prostě rozhodují přesilovky. Jsme rádi, že se nám je konečně povedlo proměnit, k tomu dobře ubráněné oslabení, to je prostě klíč k úspěchu.

Oproti prvnímu utkání v Jihlavě výkon Kladna vypadal diametrálně odlišně…

Předchozí vzájemné utkání můžu hodnotit jen z tribuny. Tam mi přišlo, že Jihlava na kluky vlítla. Možná působilo i zaleknutí z prvního zápasu v baráži. Ale netroufnu si to tolik hodnotit. Ale hrálo se v Jihlavě a prostě někdy se podobný výpadek venku stane. Hlavně, že jsme ho dnes odčinili.

Jihlava v přechozích barážových zápasech vždy bodovala. Vnímali jste její bilanci?

To víme, potěší to, ale body musíme brát každému.