Naposledy prohrál Most v Kladně 3:9 a dobře nezačal ani sobotní duel. Klidně to mohlo skončit stejným výsledkem, ale tentokrát si kladenští střelci svůj prach trochu šetřili a řadu šancí jim pochytal výtečný gólman Horák.

Přesto bylo po první třetině víceméně jasno a Rytíři vedli 2:0. Už v první minutě fauloval Grin Rudovského a Kaberle přesilovku rychle ranou od modré využil. V závěru zase Hořava získal u hrazení ztracený kotouč a sólo na Horáka využil parádní kličkou. Byl ho vůbec plný led, jakoby v pátek ani nepomáhal extraligové Slavii.

„Vždycky je lepší, když dáte první gól, mančaft se uklidní. Ale my víme, že i potom musíme hrát pořád stejně, nevymýšlet nic zbytečného navíc, zvlášť tady na malém hřišti. Dneska to víceméně vycházelo," oddechl si Tomáš Kaberle.

Naopak hostující trenér Václav Baďouček byl zklamaný ze špatného vstupu do zápasu. „Rychle jsme inkasovali a v závěru třetiny po hrubé chybě znovu. To domácí uklidnilo, a pokud jsme chtěli pomýšlet alespoň na nějaké zdramatizování zápasu, museli bychom proměňovat šance, jichž jsme v prvních dvou třetinách pár měli," litoval Baďouček.

Ve druhé části se opět trefovali hlavně starší kladenští borci. Nejprve Tenkrát, jenž byl sice tísněný, ale přihrávka Kaberleho šla přesně do hole a dorážka kapitána bezchybná. Další gól obstaral Horna po skvělé přihrávce Dragouna, byť i on se prosadil až napodruhé.

Mezitím se trefil také hostující Charousek v přesilovce, které hrál Most velmi slušně. Oni vůbec Severočeši v útočném pásmu předvedli víc kvality než v defenzivě. Přece jen je vidět, že většina jejich hráčů prošla litvínovskou školou.

V závěrečném dějství uzavřeli skóre utkání Dragoun po objetí brány a pak znovu Hořava, jenž zblízka zakončoval bezchybnou spolupráci Kaberleho s Pitulem v přesilovce pět na tři.

„Některé góly byly moc pěkné. My jsme čekali, co s mužstvem provede delší pauza, ale zápas zvládli, uklidnila nás druhá branka. Jen nás pořád trápí ztráty puku v útočné třetině a na modré čáře. Blíží se zápas s Benátkami, které nás za to nedávno potrestaly a Most mohl také," našel vady na kráse asistent kladenského trenéra Jiří Kopecký.

Jeden z nejlepších hráčů utkání Tomáš Kaberle, přiznal, že se tým na utkání těšil. „My se ale musíme těšit na každý zápas. Není tajemstvím, že se chceme dostat na druhé místo tabulky, abychom měli lepší výchozí pozici do play-off. Teď už s každým budeme hrát jenom jednou, není na co čekat," říkal autor jednoho gólu a třech asistencí.

Zajímavostí byla pokračující smůla Tomáše Redlicha. Ten trefil dokonce dvakrát tyčku a na první gól v sezoně pořád čeká. Jednou se dočká a snad to bude v důležitém utkání.

Další domácí duel hraje Kladno ve středu 7. ledna od 18 hodin proti Benátkám nad Jizerou.

Kladno – Most 6:1 (2:0, 2:1, 2:0). Branky: 2. Kaberle (Rudovský, Dragoun), 19. Hořava (Eberle, Lukáč), 29. Tenkrát (Kaberle), 35. Horna (Dragoun), 53. Dragoun (Rudovský, Švaňhal), 56. Hořava (Pitule, Kaberle) – 32. Charousek (Petruška, Havlíček). Rozhodčí: Krob – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 3:7, navíc L. Horák (Most) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2504.