V přípravě zatím často sráží Kladno (tentokrát bez kapitána Plekance) ledabylá obrana, se kterou snad nepůjde i do baráže. Pardubičtí mladíci už během první třetiny měli doslova hromadu šancí a Brízgala, jenž opět nahradil Bowa (jeho manželka porodila a gólman je s ní), dokonce dvakrát inkasoval, když na zakončení ex-kladenského Urbana neměl nárok a pak za ním skončila i teč Pavlaty.

Domácí nasadili do brány hvězdného Frodla, jenž za Willem po zranění v áčku šance nedostává a je prý na odchodu do Karlových Varů. Ten měl už v první části nejvíc starostí s dvojkou Procházka – Indrák, ale jen první jmenovaný ho dorážkou ze vzduchu překonal.

Zmínění dva borci byli také u rychlého obratu Rytířů, kteří ve druhé části předvedli diametrálně rozdílný výkon. Nejednou se poctivě vraceli, nevypouštěli souboje a v útoku předváděli pěkné akce. Tři z nich rychle zakončili gólem Indrák, pak využil hezké Kubíkovy akce Cibulskis a nakonec Procházka proměnil přesilovku – to už zapsal svou druhou asistenci také Jaromír Jágr. Mohl přidal i gól, ale v nájezdu mu po bleskové kličce kousíček scházel.

Pardubické naděje se v poslední třetině ještě dvakrát dotáhly na rozdíl jediného gólu, když nejprve využily tlaku po přesilovce a pak přímo početní výhodu, ale Rytíři vždy odpověděli nejprve Klepišem a pak při power-play Východočechů Procházka završil do prázdné brány hattrick, i když až na druhý pokus.

„Byli jsme v první třetině hodně laxní, nevyhrávali jsme souboje, nebruslili, ale po přestávce jsme zlepšili pohyb, vytvořili si hodně šancí a odrazilo se to na výsledku. Celkem jsme v tom pokračovali i v poslední části,“ hodnotil duel hostující trenér Otakar Vejvoda.

Domácí zkušený lodivod Václav Baďouček byl rád, že si jeho tým mohl třítýdenní dril zpestřil takhle kvalitním utkáním. "Hlavně si mladí kluci vyzkoušeli, co jim ještě schází, aby do extraligy mohli vstoupit, ale podali dobrý výkon. Do první pauzy jsme měli lehce navrch, tam nás Kladno asi trochu podcenilo, ale pak přidalo a v některých fázích nás přehrávalo. Byli jsme mu ale v přípravě na baráž důstojným protivníkem," dodal Václav Baďouček.

Ve středu se oba týmy střetnou ještě jednou, od 18:00 hodin na kladenském ČEZ stadionu.

Dynamo Pardubice B – Rytíři Kladno 4:6 (2:1, 0:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Urban (Pochobradský, Rohlík), 8. Pavlata (Hrádek, Kaštánek), 42. Zeman (Zdráhal) – 4. Procházka (Indrák, Sotnieks), 21. Indrák (Dotchin), 25. Cibulskis (Kubík, Jágr), 26. Procházka (Dotchin, Jágr), 52. Klepiš (Indrák, Slováček), 60. Procházka.

Pardubice B: Frodl – Hrádek, Zdráhal, Nedbal, Koudelka, Hanousek, Tvrdík, Kubíček, Kaštánek – Urban, Pochobradský, Rohlík O., Matýs, Kaut, Kaplan, Herčík, Zeman, Rouha, Paleček, Rohlík M., Pavlata

Kladno: Brizgala – Dotchin, Kehar, Ticháček, Cibulskis, Sotnieks, Slováček – Kubík, Brodecki, Jágr, Procházka, Klepiš, Indrák, Michnáč, Zikmund, Filip, Babka, Pytlík, Bláha