Jak vnímáte příchod do Kladna?
Pozitivně, Kladno je skvělý mančaft, který vévodí první lize. Doufám, že mu budu prospěšný a svými výkony pomůžu.

Jméno Martin Procházka se v Kladně těší oblibě a tradici. Máte o to větší motivaci se zde dobře uvést?
Určitě! Snad tohle slavné jméno v Kladně nezklamu a navážu na jeho tradici. Je mi velkou ctí zde hrát.

Vezmete na záda číslo dvacet?
To raději nebudu riskovat (smích). Nechám ho historii a staršímu Martinu Procházkovi.

Jak jste domluvený se Spartou, vaším mateřským klubem?
Přesně nevím, jaká je situace. Se Spartou jsem v kontaktu a dohoda zní tak, že bych měl trénovat s ní, ale na zápasy jezdit sem. Všechno se bude řešit operativně.

Nemrzí vás, že sezonu nedohrajete v extralize?
Samozřejmě, že zamrzí. Doufal jsem, že se ve Spartě udržím, jenže situace je taková, že tam je nabitý kádr. Sparta chce letos v play-off uspět a já jen doufám, že když bude příležitost, tak si za ni ve vyřazovací části zahraji. Teď jsem ale v kvalitní soutěži i týmu a věřím, že zápasy za Kladno mi také dají hodně zkušeností.

Manažer kladenského klubu David Čermák řekl, že o vás hodně stál. Co to pro vás znamená?
Že tady budu mít super podmínky. Bavil jsem se s trenéry a po těchto rozhovorech věřím, že budu mít určitý prostor, abych mohl dostatečně pomoci týmu. Jsem vděčný za příležitost, kterou tady dostanu.

Loni jste hrával v Litoměřicích s Vítězslavem Bílkem, teď jste znovu v jedné kabině. Jak se těšíte na obnovenou spolupráci?
Těším se na ni, ale ještě nevím, jestli budu s Víťou přímo na ledě. Je to výborný kamarád a ještě lepší hráč, to poznáte už v kabině.

Co říkáte na to, že překonal střelecký rekord první ligy?
Je to famózní výkon. Jen mu to přeji a doufám, že pár gólů v letošní sezoně ještě nastřílí.

Známostí tu máte ale víc…
Samozřejmě. S Patrikem Machačem jsem hrával v mládežnických reprezentacích, s Davidem Dvořáčkem a Janem Rudovským pak v Litoměřicích. Do úplně cizího prostředí nejdu.

Už vám trenéři řekli, v jaké formaci proti Ústí nastoupíte?
Zatím to vypadá, že bych měl hrát v první formaci s Vencou Skuhravým. Konečné rozhodnutí však padne až před zápasem.

Michal Sobotka

Bílek chrlí na Procházku superlativy

Vítězslav Bílek loni v Litoměřicích s Martinem Procházkou nastupoval nejen v jednom týmu, ale spolu s Jaroslavem Kallou i v jedné formaci. Právě nejlepší střelec WSM ligy tak klidně může novou posilu Rytířů dobře charakterizovat.

„Začnu tím, jak ho vidím jako člověka: Je to naprosto bezvadný kluk, který hned zapadne do party a už vlastně zapadl. Už jen svým příchodem a tím, jak se chová, jak je na svůj věk mentálně vyspělý.

Co se týče jeho hry, je to mladý kluk, hodně perspektivní, rychlý. I další schopnosti mu nahrávají, že z něj jednou vyroste hodně kvalitní hráč. A myslím, že už teď bude jeho výkonnost hodně znát a moc nám pomůže. Když to vezmu z loňska, je ohromně dravý, vybojuje spoustu puků, je vysoký a umí toho využít třeba při držení kotouče.

Sice přichází z velkého klubu, ale ani my nejsme žádný malý klub a stojí před námi výzva. A myslím, že tak to bere také on a pomůže nám k tomu se jim přiblížit víc a víc."

Rudolf Muzika