Středočeši sice byli po většinu utkání aktivnější, ale jediné, co z tlaku vytěžili, byly přesilovky. A ty bývají v úvodu sezony často hodně syrové, což se potvrdilo. Kladnu při nich nepomohla ani hvězdná posila obranných řad Tomáš Kaberle.

„Ten hrál dobře a jeho výkon půjde určitě ještě hodně nahoru. Nicméně nevyužít ani jednu z pěti přesilovek, to je špatné. Proti Slavii musíte jít do vedení, jinak pak hru svou skvělou obranou zavře," litoval asistent kladenského kouč Jiří Kopecký.

A skutečně, Rytíři v úvodu byli hodně aktivní, ale od druhé části ubrali a nakonec je potrestal přesnou tečí Krenželok.

V posledním dějství se dlouho zdálo, že Slavia udrží náskok 0:1, ale nakonec do otevřené obrany Skokan zvýšil.

Závěr byl přesto hektický. M. Hořava dvě a půl minuty před koncem dal Kladnu naději, kterou mohl po chvíli přetavit ve vyrovnání Tenkrát, ale neuspěl a místo toho pečetil Bednář výsledek ranou do odkryté brány při power-play-play Rytířů.

„Škoda, v závěru tam byl velký zákrok brankáře (Furcha) proti střele Tenkyho, mohlo to být jinak. Ale na šance se nehraje a Slavia nás do mnoha nepustila. A my jí pouštěli do až příliš mnoha přečíslení," mrzelo hvězdného Tomáše Kaberleho.

Dodal, že tým bojoval a publikum ho výborně hnalo dopředu. „Jen musíme zabránit těm přečíslením a cpát se víc do branky, abychom se dostali k dorážkám," ví dobře Kaberle, který už se těší na nedělní duel do Zlína, kde se Rytíři poperou o první body do tabulky.

Proti Slavii, s níž vypadli už na jaře v play-off, jim opět vadila obrana soupeře. Kromě Jiřího Kopeckého a Tomáše Kaberleho ji pochválil také obránce Libor Procházka.

„Mají to fakt propracované. Perfektně brání střední pásmo, a když ztratí puk, tak jsou hned v pěti vzadu. Měli jsme využít nějakou šanci v první třetině," litoval Procházka, který se v polovině zápasu dostal do střetu s Lukášem Krenželokem, jehož bodyčekoval a pak mu vynadal.

„Při bodyčeku se mi sehnul a z toho už jsem měl dost nepříjemný úraz," vzpomněl si na legendární střet s dnešním šéfem extraligy Josefem Řezníčkem, kdy se kladenský zadák tehdy ve službách Třince rozplácl o mantinel.

„Měl by mít dost osobní odvahy, aby se nesehnul. Proto jsem za ním jel, tohle se podle mě nedělá. Když to hráč udělá na poslední chvíli, hrozí opravdu vážné zranění," zlobil se Libor Procházka na exvítkovického forvarda.