Trenéři Müller s Kasíkem mají k dispozici zatím třiadvacet hráčů, další dva dostali volno do konce května. Prvním je slovenská posila Tomáš Nádašdi (naposledy Ústí nad Labem) a druhým mladičký Tomáš Knotek, jenž byl dlouho na MS osmnáctek.

Vedení však jedná ještě s Liborem Procházkou, který se vrátil ze švédské Skeleftey, kde další kontrakt dosud nepodepsal. "Je ovšem skoro jisté, že novou smlouvu ve Švédsku podepíši," nechal se slyšet olympijský vítěz z Nagana. V týmu nováčka posledního ročníku švédské ligy odehrál loňskou sezónu.

Tu začal v Kladně, do Skandinávie se přesunul až v polovině října. A podobný model by si letos rád zopakoval. "Je to docela reálné, i pan Jágr to tak vidí," vzešlo podle Procházky z jednání s kladenským prezidentem. Sezónu by tedy zkušený bek začal znovu v kladenských barvách a od poloviny října by pokračoval ve Skelleftee.

Další posily generální manažer klubu Otakar Černý nevyloučil, naopak. „Ještě minimálně jednoho obránce a jednoho útočníka chceme do týmu přivést,“ řekl.

Zatím hráči z týmu spíše odcházeli. Vratislav Čech zamířil do komety Brno (minulý ročník dohrával v Plzni), Jiří Zeman do Ústí, Vítězslav Bílek s Milanem Hluchým do Karlových Varů a Michal Havel do Sparty Praha.


V srpnovém kalendáři přípravných zápasů přibyly další dva. 16. srpna přivítá Kladno Mladou Boleslav a 28. srpna se představí v Kladně Ústí nad Labem. Přípravných zápasů bude dohromady jedenáct.


Kádr Kladna na startu suché letní přípravy tvoří brankáři Orct, Lev, Cikánek, obránci Evan, Ševc, Pavlas, Štěpánek, Hájek, Růžička, Trončinský, Nádašdi a útočníci Bělohlav, Patera, Procházka, Gardoň, Horna, Kalla, Frolík, Čurilla, Diviš, Kuchler, Kazatel, Bláha, Rudovský, Knotek.