Obránce Pavel Skrbek a útočník Petr Tenkrát mají podepsané smlouvy ve Švédsku, oba však v minulé sezoně a Tenkrát i předloni vypomohli Kladnu alespoň v úvodu ročníku. Teď se tak nyní zřejmě nestane, protože jejich klubům skončila sezona dost brzy. A po šesti měsících se do Švédska jako profesionálové vrátit mohou. „letos s nimi zřejmě ani na úvod sezony počítat nemůžeme. Pavel odlétá koncem srpna, Petr patnáctého září,“ mrzí kouče Kladna Zdeňka Müllera.

Jiný je případ Milana Hniličky. Slavný gólman po skončení angažmá v Liberci marodil s únavovým syndromem a nyní mu vyšlo Kladno vstříc, aby se dostal na led do kvalitní přípravy a vyzkoušel, zda-li už ho tělo bude naplno poslouchat. Středočeši ovšem počítají s dvojicí Kopřiva – Cikánek. Druhý z nich je už také v tréninku. Zdržela ho špatná výstroj, vše už je ale v pořádku.

Nejpřekvapivější je návrat Libora Procházky. Obránce Kladno nutně potřebuje, ovšem s Liborem se loni nedohodlo na podmínkách smlouvy a olympijský vítěz z Nagana skončil ve Spartě. Teď je opět v Kladně. „Beka opravdu potřebujeme a vím, že vedení s Liborem jednalo. Ale myslím, že se zase nedohodli. Nevím,“ říká Müller a doplňuje ho tiskový mluvčí klubu Miroslav Bureš: „S Procházkou vedení jednalo loni a nedohodlo se. Nepřepokládám, že se něco změnilo. Hráč zatím nemá angažmá a klub mu umožnil trénovat s A mužstvem,“ řekl Bureš.

Už tento týden trénoval tým ve čtvrtek dvoufázově, to samé ho čeká celý příští týden. Pouze ve úterý a čtvrtek bude druhou fází přípravné utkání – nejprve doma s Ústím nad Labem (út, 17.30) a poté v Pardubicích (čt, 17.30).

Program přípravných zápasů:
úterý 28. července: Kladno - Ústí nad Labem (17.30)
čtvrtek 30. července: Pardubice - Kladno (17.30)
úterý 4. srpna: Kladno - Vrchlabí (17.30, Tipsport Cup)
čtvrtek 6. srpna: Slavia - Kladno (17.30, Tipsport Cup)
čtvrtek 13. srpna: Ústí nad Labem - Kladno
úterý 18. srpna: Jihlava - Kladno (Tipsport Cup)
čtvrtek 20. srpna: Kladno - Ingolstadt (17.30)
pátek 21. srpna: Kladno - Pardubice (17.30, Tipsport Cup)
čtvrtek 27. srpna: Kladno - České Budějovice (17.30)
úterý 1. září: České Budějovice - Kladno
čtvrtek 3. září: Kladno - Mladá Boleslav (17.30)