Kladenský asistent Jiří Kopecký prozradil, že během sváteční přestávky se snažili zaktivnit hru, zejména po bruslařské stránce.

"Myslím, že se nám to povedlo. Chvílemi jsme soupeře přehrávali, bohužel co nás pořád trápí, jsou vstřelené branky. Těžce je dáváme," uvedl s tím, že jsou rádi za bod navíc. "I když jsme jeden ztratili, mám z utkání daleko lepší pocit než ze zápasů, které jsme tady hráli před Vánoci. Nedalo se na to koukat a dnes bych řekl, že to ke koukání bylo."

Pravidlo, že v letošních vzájemných zápasech nedávají hosté góly, vzalo za své už ve 3. minutě, kdy Severočeši už po deseti vteřinách využili kapitánem Vágnerem přesilovou hru. Domácí byli nadále aktivní a často zakončovali (střely 12:5), výborného Soukupa však překonali až v rovněž pěkně sehrané početní výhodě, již zúročil stým gólem Rytířů Jánský.

Kladenští převyšovali soupeře i v druhé části (12:3). Exústeckým Tůmou ale neproměnili trestné střílení a nevyužili ani dvě přesilové hry. Až ve třetí Soukupa pokořili a opět se to povedlo Jánskému. Tentokrát to bylo pohodlně do prázdné branky. Autor gólu se tím s dvanácti zásahy osamostatnil na čele týmové tabulky střelců. V této části mohli Kladenští zápas rozhodnout.

Místo toho v jejím závěru nabídli obrovskou příležitost hostům. Po chybné rozehrávce Jánského byl sám před Hanuljakem jejich nejproduktivnější hráč Doležal.

Ve třetí periodě Keharovu dělovku zastavila pravá tyčka. Branková konstrukce se rozezvučela i na druhé straně po ráně Gengela. která předcházela vyrovnávací brance Navarry. Rytíři posléze pohrdli 64 vteřin trvající přesilovkou pět na tři. Těsně před koncem základní hrací doby lízla tyčku ústecké svatyně střela Strnada.

Prodloužení trvalo pouze 49 vteřin, než se do protiútoku dostal Ton, jenž si počkal na obránce Drtinu, který svým třetím gólem v sezoně rozhodl.

"Byl to vyrovnaný zápas, jen ve druhé třetině jsme z toho vypadli. Kdyby tam dalo Kladno góly, tak bylo po utkání," řekl hlavní kouč hostů, exkladeňák Miroslav Mach a pochválil svůj tým a za to, jak utkání odmakal.

Kladno - Ústí n. L. 3:2 pp. 
Branky a nahrávky: 17. Jánský (Burger, J. Kloz), 38. Jánský (Burger, J. Drtina), 61. Drtina (Ton) -  3. Vágner (Melka, Roubík), 52. Navarra (Moučka, Gengel). Vyloučení: 3:7, plus Soukup 10 minut, využití 2:1. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 - 1:0. Diváci: 2522.
Kladno: Hanuljak – P. Hořava, J. Drtina, D. Růžička, Zelingr, Ptáček, Kehar – Tůma, Burger, J. Kloz – Jánský, R. Přikryl, Strnad – Ton, Machač, Tenkrát – Zikmund, Kubík, Havlůj.