Parta mladíků s několika málo zkušenými ukázala profesionálům, jak na věc. Ubránit co je třeba a přihrát si přesně na hokejku, tenhle recept bohatě stačil. Rytíře možná ukolébala první třetina, kdy je poslal do vedení sváteční střelec P. Hořava, ale už v téhle dvacetiminutovce měla Kadaň více čistých šancí.

Jak s nimi naložit, to předvedla v dějství druhém, v němž čtyřmi trefami domácí hru totálně rozleptala. Jedna kombinace na pětníku, dva perfektně vyřešené brejky dva na jednoho a jako třešnička na hořkém dortu pejska a kočičky, po kterém bolí břich, průnik Romana Chlouby. Nikým nepovšimnut projel celé kluziště a svou parádu vyšperkoval gólem. Bylo by snad i škoda, kdyby tahle akce brankou neskončila.

Kdo by čekal v posledním dějství zuřivý nápor Rytířů, spletl by se. I tak z toho nakonec bylo drama, protože Redlich sedm minut před koncem po úniku s Kautem snížil a 68 vteřin před sirénou se konečně ujala jedna rána Kanadýra Nashe od modré. Vampola pak byl blízko vyrovnání, ale ještě hledal na brankovišti spoluhráče a Kadaň se skvělým brankářem Kuchařem už zasloužené tři body uhájila.

Trenér Kladna Jindřich Lidický uznal, že jeho tým nezačal vůbec dobře , ale hlavní problém našel oprávněně ve druhé třetině. „To byla z naší strany tragédie. Nedali jsme si přesný puk, dávali jsme je jen soupeři a ten nám z přečíslení dával góly. My nebyli schopní dát gól ani do prázdné brány. Ve třetí třetině už to byla trochu křeč. Když už jsme měli šance, tak to chytil gólman. Těžko k tomu něco říct, snad jen poděkovat divákům, že nám fandili až do konce. Bohužel jsme jim tu radost neudělali,“ hlesl Lidický.

Rytíři Kladno – Trhači Kadaň 3:4 (1:0, 0:4, 2:0). Branky a nahrávky: 13. P. Hořava (Vampola, Svedlund), 53. Redlich (T. Kaut), 59. Nash (Říha, T. Kaut) – 21. Šťovíček (Kůs), 28. Wágner (Rindoš), 33. Chlouba (Popela, Šťovíček), 36. Chlouba.

Kladno: Brízgala – Zajíc, Nash, Zelingr, P. Hořava, J. Říha, Kehar – Zikmund, Vampola, Svedlund – Jelínek, Machač, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Vildumetz, Š. Bláha, Hajný.

Kadaň: Kuchař – Trefný, Novák, J. Holý, Seemann, Popela, Blaha – Šulek, Kůs, Zabloudil – Rezek, Šťovíček, Chlouba – Wágner, Rindoš, Maršoun – J. Müller, Tupý, Homer.