Kladno mělo duel docela ulehčen. Tak, jak nedávno přijelo oslabeno do Plzně, tak dopadl nyní soupeř. Z důvodu zranění a nemocí nedorazili skutečné hvězdy jako Straka či Vlasák, kromě nich ani Pletka nebo Balej.

Že domácí nastartuje čtvrtá formace, to se asi málokdo nadál. Už v 6. minutě ale Dalecký získal ztracený puk na St. Pierrovi, Melka pak předložil ideální pas Dragounovi a ten zblízka prostřelil Mazance.

Rytíře však gól ani zdaleka neuklidnil. Jejich hra byla proti oslabenému sokovi hodně nervózní, dělali spoustu chyb v rozehrávce a v útoku si sice od druhé třetiny šance vytvářeli, ale proměňování bylo stejně zoufalé stejně jako nekonečná řada pokažených přesilovek. Včetně čtyřicetivteřinové pět na tři.

Hodně důležitý moment pak přišel tři vteřiny před koncem druhé třetiny, kdy Vampola do odkryté klece skóroval a kladenské publikum ztichlo. Jen na chvíli. 

Protestující Kladno si však vymohlo na rozhodčích změnu verdiktu a místo toho Vampola putoval na trestnou lavici za předchozí faul na gólmana Cháberu, který se trochu divil. „Protestoval jsem, ale sudí mě poslal pryč a já v duchu zauvažoval, že to asi nezmění. Chtěl jsem, aby si to prohlédl na videu, ale to oni u faulu nesmí. Každopádně to byl o Vampoly faul, podrazil mě v brankovišti," říkal po utkání Jan Chábera.

Přesto se stále aktivnější Plzeň vyrovnání dočkala, byť až v polovině třetí třetiny. Po další zeí série hrubek obrany nabil Kovář Kratěnovi a ten neměl zblízka problém – 1:1.

Radost udělal Rytířům až Lotyš Jass, jenž parádně proměnil nájezd a bod navíc bral jeho tým, Chábera žádný pokus z holí Hanzlíka, Kováře ani Vampoly nepustil.

„Asi to bylo tím, že mě trefili," pousmál se Chábera a uznal, že ani na tréninku nájezdy týmu moc nejdou. Proto bychom raději rozhodli v prodloužení," dodal.

„Pro nás to bylo hodně důležité, protože jsme ještě potřebovali nutně aspoň bod. Počítali jsme trochu i s tím, že Litvínov prohraje v Třinci, což se nestalo, ale určitě to ještě zkusíme v neděli u nich vyhrát," zakončil spokojený Jan Chábera.

Hlasy trenérů po utkání:

Jiří Kopecký (Kladno): „Z naší strany to byl jeden z nejhorších domácích výkonů po odchodu hráčů z NHL. Projevila se na nás nervozita. Mluvilo se o tom, že máme šanci na šestku, ale my jsme neměli jistou ani desítku. Potřebovali jsme bod. Ten se nám povedlo získat. Výkon nebyl dobrý, měli jsme spoustu přesilovek, hráli pět na tři a tam byl prostor rozhodnout a získat tři body. My jsme ale i po tomto výkonu šťastní za dva body, navíc nám zmizela nula v kolonce utkání vyhraných v prodloužení nebo na nájezdy."

Milan Razým (Plzeň): „Přestože to bylo utkání na branky chudé, tak se pořád něco dělo. Bylo to velmi bojovné a šance byly na obou stranách. Brankáři chytali velmi dobře. Myslím, že jsme si minimálně vyrovnání za naši snahu zasloužili. V prodloužení jsme měli při přesilovce i šanci rozhodnout, což se nám bohužel nepodařilo. Poslední dobou se nám nájezdy nedaří a nepodařilo se nám v nich zvítězit ani tady."


Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň 1:1 (1:0, 0:0, 0:1). Branky a nahrávky: 6. Dragoun (Melka, Dalecký) – 50. Kratěna (Jan Kovář). Rozhodčí: Kalivoda, Pešina – Gebauer, Lederer.

Kladno: Chábera – L. Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Doudera, Kameš, Kužel, Černošek, Piskáček – Eberle, Lukáč, M. Látal – Jass, Patera, M. Hořava – Melka, Dragoun, Dalecký – Valský, Kuchler, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Kopecký a Tatíček.

Plzeň: Mazanec – J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Havíř, St. Pierre, Mozík, Frolo – Vampola, Lev, Johnson – Kratěna, Jan Kovář, Schleiss – P. Sedláček, Kašpařík, Hollweg – Petruška, od 21. navíc Boháč. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.