Také Poruba je na tom v tabulce lépe. Nicméně jen o bod a navíc má o dva zápasy víc. Rytíři tak mohou před ní.

Ostravský celek je na tom skvěle finančně, už v létě kupoval výhradně kvalitu. Pod vedením zkušeného stratéga Františka Výborného a jeho přítele – šéfa klubu Pavla Hinnera, se povedlo přivést třeba skvělého Fina Korkiakoskiho, který zářil už v Litoměřicích. Skvělý je také v Porubě a 27 bodů ve 21 zápasech přesvědčilo extraligovou Plzeň, aby mu dala šanci. V útoku jsou vynikající i ex-chomutovský Stloukal nebo Jáchym, v obraně září během sezony z Třebíče získaný produktivní Szathmáry.

Možná největší hvězda Poruby pak vládne brankovišti, lotyšský reprezentant Ervín Muštukovs drží procento úspěšnosti zákroků nad 92 procenty a průměr inkasovaných gólů má pouze 2,19. Je pátý v lize, daleko před kladenskou dvojkou Košarišťan – Brízgala.

Oba týmy se už v sezoně utkaly. Kladno v Porubě třikrát vedlo, ale ani jednou náskok neudrželo (dvakrát se trefil obránce Teper) a v nájezdech prohrálo 3:4.

Bude však v lepší sestavě, hraje už Jaromír Jágr a měla mohla naskočit i nová posila do zadních řad, Američan Luc Snuggerud, který v pondělí přiletěl a už má za sebou dva tréninky.