Na úvodní gól utkání stačilo Kladenským pouhých 17 vteřin. Po buly vyslal dobrou střelu Nash a Šelepněv musel lovit puk až ze sítě. Rytíři využili šoku Vsetína a mohli přidat i druhý gól. Přihrávka Svedlunda na Strnada ale neprošla.

Postupně se začali ale prosazovat i Valaši. Vávra trefil pouze horní tyč. Nemuselo ho to ale dlouho mrzet. Slováček našel u vzdálenější tyčky Kucharczyka a domácí veterán měl už snadnou úlohu doklepnout puk až za Cikánka.

Rytíři ale i nadále prokazovali svou aktivitu. Jejich přihrávku v útočném pásmu ale vystihl nejlepší střelec Chance ligy Rob a ujel kladenským obráncům. A v samostatném nájezdu si počínal nejlépe jak mohl, když zamířil nad Cikánkovo rameno. Dobrou šanci Vsetínští nabídli Kladnu svou nedisciplinovaností. Ale ani s minutu dlouhou dvojnásobnou výhodou si Rytíři neporadili.

V druhé periodě dobrý výkon hostů z Kladna poznamenala vyloučení. A právě v něm domácí udeřil. Obránce Teper se ocitl sám před brankářem a s Cikánkem si poradil. Puk do brány dostal rovněž Zikmund. Házenkářské zakončení však nenašlo u rozhodčích pochopení.

A tak mohli úřadovat opět Valaši. Kladenští podruhé v utkání neuhlídali Roba a ten si poradil stejně jako v prvním případě, tedy nekompromisně Cikánka prostřelil. Valachům stačilo pouhých 53 sekund a ex-kladenský Pitule se dostal ke snadné dorážce.Šanci na snížení měl ještě Zikmund, který se postavil k trestnému střílení. Kladenským se ale letos v této disciplíně nedaří a ani teď nebyl Zikmund úspěšný. Před závěrečnou tak byl celkem jednoznačné skóre 5:1 pro domácí.

Do třetí třetiny tak Rytíři sáhli ke změně v brankovišti. Ale ani Brízgala dlouho bez inkasovaného gólu nevydržel. Po závaru v brankovišti dotlačil kotouč až do brány Kopta.

Pro domácí povedené utkání si tak čím dál více užívali domácí diváci a Lapačem se nesly tóny pověstného Vysokého jalovce. Další důvod k oslavám mohl přidat Rác. Ten ale z dobré pozice minul. Alespoň trochu mohla korigovat skóre dvojice Kaut - Redlich. Střelu vzal na sebe druhý jmenovaný. Šelepněv si ale dobře poradil.

O vítězi tak nemohlo být pochyb a utkání se spíš dohrávalo v poklidném tempu za neskutečné kulisy a divácké podpory domácích fanoušků.

Kladenský trenér Jindřich Lidický označil svůj tým za sparrinpartnera do skvělé atmosféry na vsetínském Lapači. "Říká se pravidlo, že když se dá rychlý gól, tak se prohraje. Tak to ale vůbec nemůžeme brát, naopak nás to mělo nakopnout. Měli jsme si to pohlídat, bohužel jsme hru od sedmé minuty hodně otevřeli. Svými chybami a zbytečnými fauly jsme soupeře pustili do hry a pak už to nedokázali zastavit," kroutil hlavou. Podle něj se domácí dostali na koně ve chvíli, kdy odskočili o dva góly. "Pak hráli velmi dobře a uvolněně a jasně dominovali. My jsme tady byli jako učedníci," dodal zklamaný kouč.

VHK Robe Vsetín - Rytíři Kladno 6:1 (2:1, 3:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 10. Kucharczyk (Slováček, Rác), 17. Rob, 25. Teper (Rob, Pechanec), 32. Rob (Rudl), 33. Pitule (Kopta, Theoret), 43. Kopta (Pechanec, Frolo) – 1. Nash (Vampola). Rozhodčí: Přikryl, Kopeček – Lukš, Novák. Vyloučení: 5:7, využití: 1:0. Střely: 31:31. Diváků: 5065.

Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Hryciow, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Rudl – Vávra, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Karafiát, Šilhavý, Vítek.

Kladno: Cikánek (od 41. Brízgala) – Lakos, Nash, Říha, Kehar, Veber, Hořava, Zelingr – Svedlund, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Redlich – Jelínek, Vildumetz, Š. Bláha.

Jan ŠEJHL

close Jan Neliba  s vnukem Matoušem se vrátil na Lapač, kde roky trénoval. Viděl vysokou porážku Kladna. info Zdroj: Tomáš Vlasatý zoom_in

Jan Neliba s vnukem Matoušem se vrátil na Lapač, kde roky trénoval. Viděl vysokou porážku Kladna.