Do hlediště dorazil v neděli bavič Jakub Kohák, ale zábava byla tentokrát na hokejistech, což byla také dobrá volba, zápas se hrál fajnový se spoustou možností a vzruchu před oběma brankami.

Vývoje první třetiny litovala spíš Kometa. Její útočníci prchali zadákům Kladna kdy se jim zachtělo, ale skála jménem Bow roztříštila skoro všechny jejich pokusy. Místo toho vedli domácí po akci Melky, kterou pohodlně zakončoval Indrák. Hosté si nakonec pomohli v závěru přesilovkou, kdy zamrzlého Bowa lehce překonal Holík.

Brno rozhodlo utkání ve druhé třetině. Svůj dobrý úvod ještě v gól nepřetavilo, jenže pak bleskovou akci zakončil Dufek a odstartoval výživnou pasáž. V ní Procházka v přesilovce bombou k křídla vyrovnal, ale po 53 vteřinách Rytíři vyrobili další zbytečný zmatek v obraně a Flek i s trochou štěstí dostal puk do Bowovy šibenice.

Hokejová extraliga: Kladno (v modrém) hostilo v Chomutově Pardubice. Ladislav Zikmund
Zikmund děkoval Bowovi. Co přeje Plekancovi k jubileu?

Kanadský brankář loni proti Kometě v jednou zápase totálně vyhořel, ale tentokrát dělal maximum, aby body zůstaly doma. Vše marné, hned v úvodu třetí třetiny si jeho spoluhráči neodpustili další hrubici, když měli puk na holích ve vlastním pásmu a Koblížek dal čtvrtý gól.

Nakonec byl vítězný. Rytířům se totiž ještě povedla ukázková akce po buly, kdy Slováček nabil skórujícímu Dotchinovi. K vyrovnání pak měli blízko hlavně Zikmund s Beranem, ovšem Furch už do sítě nepustil nic a v závěru Holland střelou přece celé kluziště jistil na 5:3 pro tentokrát dlouhou, bílou a žhnoucí Kometu…

Rytíři Kladno – Kometa Brno 3:5 (1:1, 1:2, 1:1).

Branky a nahrávky: 8. Indrák (Melka, Dotchin), 32. M. Procházka (Dotchin, Plekanec), 50. Dotchin (Slováček, Zikmund) – 19. Holík (Vincour), 30. Dufek (Kratochvíl, Holland), 33. Flek (Kundrátek, Hrbas), 44. Koblížek (Holík), 60. Holland Rozhodčí: Úlehla, Kika – Frodl, Šimánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 22:32. Diváků: 3703

Kladno: Bow – Slováček, Dotchin, Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Babka, Kehar – Bláha, Plekanec, Filip – Zikmund, Klepiš, Michnáč – Melka, Indrák, M. Procházka – Beran, Machač, Brodecki.

Brno: Furch – Ščotka, Ďaloga, Kučeřík, Holland, Hrbas, Kundráte, Gulaši – Flek, Holík, Koblížek – Zaťovič, Strömberg, Vincour – Süss, Sallinen, Šalé – Dufek, Zbořil, Kratochvíl.

Hokejisté Kladna (na snímku Miroslav Indrák) porazili doma Bílé tygry Liberec 3:2.