Už v první třetině se létalo nahoru dolů. Kladno s třemi navrátilci do sestavy Vampolou, Zelingrem a Hořavou dlouho držela dvojice Zikmund – Machač. Ta dělala hostům zásadní problémy, ale dala jediný gól Machačem, který po chvíli další jasnou tutovku nedal, když zdánlivě bezmocný brankář Bláha předvedl zákrok sezony a připomněl časy Dominika Haška.

Havířovští ale také útočili a v průvanu kladenské obrany aby se nastydli. I oni jednou minuli prázdnou bránu a nakonec srovnali Semanem. Po obrátce Kladno sehrálo hrozivě přesilovku, ale v její poslední vteřině napřáhl Kaut a poslal svůj celek ještě jednou do vedení. Naposledy.

Hosté dál hýřili pohybem a po dvou nenápadných ranách z koutů kluziště do pauzy skóre otočili Pořízkem a Rehušem.

Překvapení zkusil odmítnout v posledním dějství Nash, jenž bombou vyrovnal, a Kladno se zkusilo nadechnout ke třem bodům. Výborně chytající brankář Ondřej Bláha ho ovšem nepustil ani k jednomu.Největší šance měl proti němu nepochybně Redlich, ale neuspěl ani z trestného střílení (Rytíři ze 14 letošních pokusů proměnili jediný!), tak v následné tutovce, kdy ho Bláha neskutečně vyčapal semaforem. Měl prostě den a svůj tým udržel ve hře. Ten nabídky nakonec využil, když neustále chybující obranu Kladna potrestal v 57. minutě Haas, který pohodlně puk uklízel do prázdné brány.

Jejich trenér Jiří Režnar byl tak maximálně spokojen, jeho tým zvládl po páteční výhře 5:0 v Kadani mnohem těžšího protivníka. "Ubojovali jsme to. Nejstěžejnějším článkem byl Ondra Bláha, který opravdu bránu zavřel. Navíc chytil trestné střílené a ubránili jsme i přesilovku pět na tři. Pokud by se to to nepovedlo, mohli jsme tady dopadnout jako Prostějov. Tahle jsme měli i trochu štěstí, když se puk odrazil k Marku Haasovi a ten rozhodl," těšilo Režnara.

Výhru jeho týmu ale uznal jako férovou i kouč Kladna David Čermák. "My měli dobrý začátek, za stavu 1:0 jsme měli pár dobrých šancí, jenže jsme se právě tímhle uspokojili a pustili Havířov do hry. Ten si začal víc věřit, měl šance a zaslouženě zápas otočil," mínil Čermák a popřel, že se uvažovalo o startu Jaromíra Jágra. "Jen spekulace," řekl.Rytíři Kladno – HC Residomo Havířov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Machač (Jelínek, Zikmund), 22. T. Kaut (Machač, Redlich), 44. Nash – 15. F. Seman (R. Veselý, Kachyňa), 25. Pořízek (Gřeš), 35. Rehuš (F. Seman), 57. Haas. Rozhodčí: Zubzanda, Barek – Kotlík, Kokrment. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváků: 3105.

Kladno: Cikánek – P. Hořava, Veber, Nash, Zelingr, Zich, Volráb, Svedlund – Machač, Zikmund, T. Kaut – Redlich, Vildumetz, Vampola – Kružík, Jelínek, Kubík – J. Strnad.

Havířov: Bláha – Rašner, Chroboček, Matai, Bořuta, Mrowiec, Dudek, Kachyňa – Maruna, Rehuš, Haas – Macuh, F. Seman, R. Veselý – Kotala, Gřeš, Pořízek – L. Bednář, Cihlář.