První nečekaná ztráta, hokejisté padli v Prostějově

Prostějov – Po první třetině to ještě na žádnou bodovou ztrátu ani průšvih nevypadalo, ale nakonec se stalo. Hokejisté Kladna sice neodjeli z ledu nováčka I. ligy Prostějova s prázdnou, ale bod za porážku 2:3 po nájezdech je určitě méně, než čekali.

24.9.2014 14

Jestřábi Prostějov vs. Rytíři KladnoFoto: DENÍK/Lukáš Horák

Domácí ve třech domácích duelech sezony nebodovali ani jednou, ve středu večer však téměř dvěma tisícovkám divákům ukázali, že bojovností mohou načapat i silnějšího soka. Rytíři zahráli první třetinu v duchu svých třech venkovních vítězství, podporováni jistým brankářem Vladařem kontrolovali hru a po pěkných akcích dali dva góly.

Nejprve se vyplatil návrat Stacha do první formace, když jeho hezkou jízdu prostějovskými obrannými šiky zužitkoval pohodlně Hořava, a poté Dragounovi najel přesně mezi beky Havlíček a parádně zavěsil – 0:2.

Moravané však v přestávce definitivně zahodili ostych ze soupeře, který hrál nedávno o dvě soutěže výš. Ve druhé části jasně Rytíře přehráli a v polovině duelu Kučerou snížili.

Možná rozhodující okamžiky zápasu se udály na přelomu druhé a třetí části. Na konci té druhé Rytíři zazdili minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři, když několik střel Hořavy a Růžičky efektně kryl brankář Šimboch. Ten pak lapil i sólo Eberleho v úvodu třetího dějství.

A Prostějov se znovu do Středočechů obul. Trenér Čelanský si dokonce musel vyžádat oddechový čas a chvíli se zdálo, že tah zabral. Ale skutečně jen chvíli, protože ve 48. minutě Korím po hrubce obrany vyrovnal. Ve zbytku duelu ani v prodloužení se už nic gólového nepřihodilo, a tak rozhodly nájezdy.

V těch za Rytíře uspěl jen v prvním pokusu Hořava, nicméně rozhodčí jeho pokus neuznal, padl až po dorážce. Vzápětí dostal Vladaře blafákem domácí Černý, a protože už nikdo z dalších exekutorů nedal (za Kladno Dragoun a Havlíček), slavil Prostějov senzační dva body.

"Předvedli jsme strašně nezodpovědný výkon a směrem dozadu jsme byli obrovsky lehkovážní. Po dvoubrankovém vedení jsme nabídli domácím, aby se vrátili do utkání. To nás v podstatě provázelo padesát minut. Jestli došlo k podcenění soupeře, to nevím, je potřeba se zeptat hráčů. Od stavu 0:2 jsme si mysleli, že je hotovo a Prostějov nás vytrestal," zlobil se na webu Jestřábů kladenský trenér Jiří Čelanský.

Jestřábi Prostějov – Rytíři Kladno 3:2 po nájezdech (0:2, 1:0, 1:0). Branky a nahrávky: 31. Kučera (Roupec, Duba), 48. Korím (Kubica, Belay), roz. náj. Černý – 5. Hořava (Stach, Tenkrát), 10. Havlíček (Dragoun). Rozhodčí: Jílek – Rozlílek, Štofa. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1616.

Prostějov: Šimboch – Vosátko, Kolibár, Jedlička, Malý, Roupec, Korím – Luňák, Černý, Stejskal – Sršeň, Kajaba, Belay – Indra, Duba, Kučera – Venkrbec, Medek, Kubica – Poulíček. Trenér: T. Sršeň.

Kladno: Vladař – Růžička, Kania, Kehar, Látal, Chalupa, Gutwald – Eberle, Dragoun, Rudovský - Tenkrát, Stach, Hořava Havlíček, Pitule, Melka - Redlich, Lukáč, Dalecký. Trenér: J. Čelanský.