Trochu se to nabízelo, že se objevíte právě v Kladně, Rytíři se netajili tím, že potřebují hodně zkušeného obránce…

Zatím jdu na první trénink, nicméně je pravda, že jsme domluveni a dnes (v úterý) by se vše mělo doladit. Věděl jsem, že tady skončil Marek Posmyk a že potřebovali někoho místo něj, proto jsem tady.

Z velkoklubu Komety přecházíte do klubu menšího, byť také Kladno svoje ambice má a rádo by zpět do extraligy.

Je těžké o tom mluvit, protože jsem tu ještě nebyl, ale je samozřejmě příjemné mít dobré podmínky pro práci. V Kladně byla extraliga a chceme, aby tady byla zase. Odpovídá tomu i zázemí. Nicméně hokej je jenom jeden a já jsem tady kvůli hokeji.

Bylo ve vašem rozhodování důležitá i poloha Kladna? Přece jen je to blízko do Prahy, kde jste žil většinu života.

Bylo to hodně důležité. Já musel odstěhovat celou rodinu z Brna a nechtěl jsem žít v nejistotě, kam s manželkou a dětmi. Pro hráče to jinak složité není, ten sbalí baťůžek a jde někam, kde je parta kluků co má stejný zájem. Když už má člověk rodinu, je to těžší.

Zatím jste do Kladna vždycky přijížděl jako velký soupeř, hlavně v dresu Sparty. Vzpomínáte si na některý zápas?

Není to tak dávno, takže vzpomínám. Nic konkrétního, ale Kladno – Sparta, to mělo vždycky náboj. Už když jsem byl malý kluk a chodil se dívat, tak to fungovalo.

Co na vaše rozhodnutí říkali Kladeňáci v Kometě, Tomáš Kaberle nebo Petr Ton?

Nic, protože to nevědí. Vlastně to neví nikdo, protože se to upeklo opravdu v pondělí večer. Ale nějaké ohlasy čekám, s některými kluky jsem v kontaktu. Pošťouchnou, popíchnou a nějaké srandičky proběhnou (úsměv).

Nastoupíte už ve středu v Třebíči?

Jsem schopný nastoupit. V Kometě mi ještě v pondělí umožnili trénovat, s tím problém není. Uvidíme, jak rychle se vyřídí papíry, a když budou trenéři chtít, abych hrál, tak hrát mohu.

František Ptáček (40 let)

je rekordmanem v počtu extraligových startů (1209 zápasů) je odchovancem Sparty Praha, s níž získal 4 mistrovské tituly). zahrál si také za Karlovy Vary, pak znovu ve Spartě, v Českých Budějovicích, Hradci králové a od lo%nska byl v Kometě Brno. Vzrůstem malý obránce, ale tvořivý a pozičně výtečný, hrál také v reprezentaci ČR (31 zápasů), patří mu ceny pro nejlepšího střelce extraligy mezi obránci (2010–11) a nejslušnějšího hráče extraligy (2000–01 a 2003–04). V Kometě nedávno přišel o místo poté, co brněnský klub angažoval Američana Dana Spanga a Petra Štindla.