Celý víkendový turnaj se nesl v duchu přátelského soupeření o nejlepší hokejový tým z vybrané skupiny. Každý tým měl možnost přivést na turnaj 18 hráčů a 2 brankáře a utkat se nejen v hokejovém turnaji, ale také v dovednostních soutěžích na ledě i mimo něj a ve vědomostní soutěži. Teprve po sečtení získaných bodů ze všech čtyř soutěžních kategorií byla vyhlášena jména vítězů.

Turnaj ovládli domácí Piráti Chomutov před HK lev Slaný a třetím SK Sršni Kutná Hora.

„Turnaj byl skvělý, hezky zorganizovaný. Výsledky taky super. Všechno probíhalo perfektně a užili jsme si, že mimo hokeje si děti mohly vyzkoušet také jiné disciplíny. To bylo pro ně určitě super zpestření,“ řekl hlavní trenér HK Lev Slaný Pavel Šelicha.

„Pro děti je fajn, že si mohou vyzkoušet dvoudenní turnaj na tak parádní úrovni a velice oceňuji, že se do výsledků započítávali i dovednosti z dalších disciplín na ledě i mimo něj. Když pak vidím, jak malí hokejisti mají ze soutěže radost, jsem rád, že jsem je na turnaj Puky pomáhají mohl přijít podpořit,“ řekl Jaromír Jágr, který děti překvapil v kostýmu českého lva, s dětmi se ochotně fotil, rozdával podpisy a předal ceny vítězům.

Mladé hokejisty doprovodili na akci také jejich trenéři a rodiče, kteří se na turnaji mohli zúčastnit přednášky hokejového trenéra Jana Kregla z Kladna na téma dlouhodobého rozvoje mladých sportovců a workshopů zaměřených na témata související s všestranným rozvojem a přípravou mladých sportovců. Hosty byli například mentální kouč Marián Jelínek, kondiční trenérka české hokejové reprezentace Hana Bubníková a také trenér Slavomír Lener z Olympijského výboru ČR.

„Jsme velice hrdí, že můžeme dlouhodobě podporovat mladé hokejové talenty z regionálních týmů a rozvíjet jejich nadšení pro tento sport. Víkendový turnaj Puky pomáhají jsme se snažili koncipovat tak, abychom pomáhali všestranně rozvíjet malé hokejisty a zároveň umožnili jim a jejich rodičům užít si víkend naplno. Pro týmy jsme zajistili ubytování a vhodnou stravu po celou dobu turnaje a zároveň jsme připravili bohatý doprovodný program pro děti i dospělé,“ říká jednatelka společnosti Kaufland Klára Beňačková.

close HK lev Slaný obsadil ve finále turnaje Puky pomáhají společnosti Kaufland skvělé druhé místo. info Zdroj: Kaufland ČR zoom_in HK lev Slaný obsadil ve finále turnaje Puky pomáhají společnosti Kaufland skvělé druhé místo.