O víkendu poprvé v historii uspořádal oddíl výběrový kemp s názvem Tryout, na který pozval 18 hráčů z celé republiky. Dvoufázové tréninky bedlivě sledoval z hlediště nový šéftrenér mládeže PZ Miroslav Mach spolu s Ladislavem Vlčkem, Jiřím Sukem, Václavem Blažkem a Vladimírem Kamešem. Hráči byli ubytováni v hotelu Sleťák. V neděli večer zasedli všichni přítomní trenéři a vyhodnotili snažení jednotlivých pozvaných hráčů. Na další tréninky dorostu PZ dostalo pozvání 8 hokejistů, z toho jeden brankář a 4 obránci. K týmu se během srpna připojí ještě další hráči.

Budou mít trenéři PZ pod vedením Miroslava Macha šťastnou ruku a do kladenského týmu mužů v budoucnu přibudou další borci PZ, jako tomu vždy bylo a je i v současnosti? Čas a tvrdá práce ukáže.

V tomto týdnu je vidět na kladenském ledě i něžné pohlaví PZ, krasobruslařky, které již od července pilně trénují. Probíhá kladenské krasobruslařské soustředění, kterého se účastní i nejmenší krasobruslařky z předškolní přípravky. Dvoufázové tréninky jsou doplněny off-ice přípravou zaměřenou na balet, gymnastiku a atletiku. Závodní skupina trenérek Natalie Eichenmannové a Niny Chernienko se tento týden zaměřuje na nácvik volných jízdy a krátkých programů. Od 17. srpna je čeká 1. kemp KKM Akademie v Mělníku, která vznikla společným úsilím předsedů krasobruslařských oddílů Kladna, Kralup nad Vltavou a Mělníka.

Od září se mohou děti ve věku 3-5 let hlásit do krasobruslařské školičky bruslení.

Ladislava EICHENMANNOVÁ