Do utkání vstoupily aktivněji domácí Litoměřice. Herní převahu potvrdily v půli první třetiny, kdy Gaspar nabil Válkovi na přesně mířenou střelu neměl Brízgala šanci. Pro Kladenské mohlo být ještě hůře, když Havelka zakončoval do odkryté branky, ale Brízgala do střely zázračně dostal vyrážečku.

Postupně se začali prosazovat i Rytíři. Šance měli postupně Jelínek se Svedlundem, ale ani jeden si se zakončením neporadil. Do sirény přesto bylo vyrovnáno. Po nepřehledné situaci před brankářem Dvořákem vypadl kotouč k Zikmundovi a ten už měl snadnou práci.

Hned po úvodní buly druhé části všem pláchl Fin v litoměřických službách Korkiakoski. Kotouč sice dostal až za Brízgalu, ale těsně mimo branku. Na druhé straně měl šanci Zikmund. Z ideální pozice ale pouze rozezvonil konstrukci.

Parádní akci poté předvedl Vampola, který všem ujel, obkroužil branku a bekhendem zasunul za Dvořáka. Poslal tak na dálku pozdrav Tomáši Plekancovi, který několikrát podobně skóroval během výlukové sezony.

Domácí ve střelecká aktivitě nepolevovali. Rousek, Flynn a opět Korkiakoski mířili jen vedle. Po dobře sehrané akci po vhazování se puk dostal k Šikovi, který se nemýlil.

Třetí třetina se nesla ve znamení opatrnosti, kdy ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Většina střel z obou stran mířila mimo tři tyče, jen Vildumetz mohl poslat do vedení hosty. Nedal, a tak rozhodl opět Šik, když Litoměřičtí rozebrali chatrnou obranu hostů.

Závěrečný tlak bez brankáře podpořený vyloučením domácího Flynna Rytíři nevyužili a z Litoměřic tak odjíždějí  s prázdnou.

"Byl to vyrovnaný zápas, v němž jsme měli za stavu 2:2 také šanci, ale nedali jsme, zatímco soupeř ano. Bohužel jsme se nedostali do přesilovek, rozhodčí vždycky hned vyndal i nás. Přitom domácí hráli hodně tvrdě," trochu si postěžoval trenér Rytířů Jindřich Lidický a dodal, že domácí byli spíše šťastnějším týmem.

Mladičký útočník Kladna Šimon Jelínek uznal, že Rytíři přistoupili k zápasu trochu jinak, než během pětizápasové vítězné série. "Pak jsme se ale zlepšovali a bylo to vyrovnané. Jenže jsme udělali trochu hrubky a doplatili na to rozhodujícím gólem," mrzelo Jelínka, který měl opět šanci, ale na první gól přes výborné výkony čeká. "Probírali jsme to i s trenéry a sám si nevím rady. Když se dostanu do úniku, nakonec vždycky zazmatkuji a udělám co pokaždé. Příště už to snad dám, bylo by to potřeba," usmál se trochu smutně Šimon.

HC Stadion Litoměřice – Rytíři Kladno 3:2 (1:1, 1:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 10. Válek (Gaspar), 38. Šik (Havelka, J. Dvořák), 52. Šik (Flynn) – 19. Zikmund (Vampola), 34. Vampola (Zelingr). Rozhodčí: Wagner, Zubzanda – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:8 + Hajný (KLA) 10min, bez využití. Diváků: 1286 .

Litoměřice: D. Dvořák (Michajlov) – Marcel, Gaspar, Smetana, Málek, Jebavý, Strejček, Dajčar – Korkiakoski, Kloz, Rousek – Voženílek, Válek, Řehoř – Flynn, Zadražil, Machač – J. Dvořák, Havelka, Šik.

Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar – Kubík, Vampola, Zikmund – Kružík, Kaut, Redlich – Jelínek, Svedlund, Vildumetz – Hajný, Filip, Š. Bláha.