Ve dvacítce kouče Marka Sýkory na sebe na turnaji ve Švédsku výrazně upozornili obránce Radko Gudas i útočník Jan Eberle. Oba borci, kteří nyní hostující v prvoligovém Berouně, se zapsali do střelecké tabulky a mají reálnou šanci na nominaci na MS dvacítek, která se bude tvořit už za měsíc. Gudas hlavně dobře bránil, ale gól přesto vsítil do sítě Finů, které jediné Češi zdolali. Branku jim vstřelil také Eberle, jenž se prosadil i v závěrečném duelu se silnými Rusy. Snižoval na 1:3, Češi pak srovnali, ale v závěrečných šesti minutách dostali tři góly a podlehli 3:6.

Tři góly dal v reprezentační šestnáctce útočník Vojtěch Butor. Ten má v posledních týdnech fantastickou formu a v extralize dorostu se po spojení s výtečnými spoluhráči Doskočilem a Sekáčem vyšvihl na první místo kanadského bodování celé soutěže, když v devatenácti zápasech zaznamenal stejný počet gólů a k tomu patnáct přihrávek. Teď připojil dobrý výkon také v dresu národního týmu.

V osmnáctce, která hrála třikrát s Poláky, se z Kladna neobjevil nikdo, ale za zmínku stojí sedmnáctka. Tu koučuje kladenský trenér juniorů Jiří Kopecký a kromě jiných povolal i talentované Davida Stacha a Jakuba Strnada. Ti sice ve trojutkání s Finy neskórovali, ale mužstvo dvakrát vyhrálo (3:0 a 6:3) a padlo teprve potřetí (2:3).