Podle něj do Vítkovic nepojede několik hráčů. Jmenoval ale jediného. „Jde o brankáře Kopřivu. Měl toho v poslední době trochu moc včetně reprezentace. Chytat bude Orct a nepojedou ani hráči, kteří nás v poslední době výkonem trochu zklamali a chceme, aby šli do sebe. Jména zatím neřeknu, se Zdeňkem Müllerem to musíme ještě probrat,“ zůstal tajemný Kasík.

Koho se jeho kritika může týkat? Leccos lze vypozorovat na ledě. A určitě nejde jen o obranu, na jejíž výkony útočí nejvíc odborníků i fanoušků. S formou si v sezoně netyká Martin Procházka, po zánětu průdušek se vrátila ani ne polovina borce, jehož se obránci tak obávali. Skóroval jedenáctkrát, to je na hvězdu málo.

Podobně je na tom Jaroslav Kalla. I z něj šel velký strach, ale až na záblesky je z něj nyní nejslabší článek třetí formace. Ideál nepředvádějí ani další hráči, abychom nekřivdili Procházkovi s Kallou.

Rovněž početní výhody stojí za mizerným postavením Kladna v tabulce. Nevěříte? Čísla hodně napoví. Buldoci jich využili od začátku ročníku 38, ale 41 gólů dostali v oslabení. Nepoprali se ani s problémem, jenž je tíží dlouhodobě. Při vlastní převaze totiž příliš inkasují. Devět branek nikdo jiný v extralize nedostal. Naopak když dal Frolík v oslabení ve Varech gól na 2:1, byl to teprve druhý takový zásah Kladna.

Tyhle věci zápasy ovlivňují a pokud se Kladno nezlepší, tak jako třeba ve druhé čtvrtce (13 proměněných přesilovek, jen pět inkasovaných), nebude jim na ledě lépe. Vždyť ve čtvrtině poslední proměnili početní výhody jen dvě (!) a dvanáctkrát inkasovali. „S přesilovkami se snažíme něco udělat. Bohužel, zatím nic nevychází. I při nich je znát nervozita a nikdo na sebe nebere dostatek odpovědnosti za zakončení,“ uvědomuje si Petr Kasík. I tak by rád ve Vítkovicích překvapil. „Desítka je asi pryč, jenže body potřebujeme nutně i do skupině o udržení. Musíme jich zkusit nasbírat co nejvíc,“ uzavřel.

Vzájemné zápasy v sezoně
Kladno – Vítkovice 2:3 (1:2, 0:0, 1:1). Branky: Bělohlav, Procházka – Hruška, Svačina, Burger. Vyloučení: 6:5, využití: 2:0. Střely: 28:33. Diváci: 2861.
Vítkovice – Kladno 6:1  (1:0, 4:0, 1:1). Branky: Klimek 3, Svačina, Petrovický, Varaďa – Kuchler. Vyloučení: 3:3. Střely na branku: 55:22. Diváci: 3682.
Kladno – Vítkovice 4:2 (1:1, 2:0, 1:1). Branky: Procházka, Bělohlav, Patera, Frolík – Petrovický. Vyloučení: 8:7. Střely na branku: 28:33. Diváci: 2774.