Říha poprvé udeřil bombou od modré už ve 13. minutě, ale hosté hrající na hraně play off o každý bodík si vynutili v Kladně tři přesilovky po sobě a 20 vteřin před koncem třetiny Brož vyrovnal.

Od druhé třetiny už Rytíři přidali, soupeře jasně přestříleli, nicméně i hoši z Vysočiny měli obrovskou šanci a kdyby ji zkušený Nedvídek proměnil, zápas by se asi vyvíjel jinak. Proti byl oslavenec večer, brankář Lukáš Cikánek slavil jednatřicetiny a večer si kazit nehodlal.

Suverénně přivedl Kladno k dalším třem bodům jako kormidelník, když kapitánem na můstku zůstal Říha. V signalizované výhodě propálil Jekela podruhé (brankářská hvězda z z MS dvacítek Dostál nenastoupil) a v úvodu třetího dějství tentokrát švihem proměnil klasickou přesilovku.

Jinak klidný zápas, kde stojí za zmínku už jen prvoligová premiéra obou čárových rozhodčích Jana Gabriela a Jakuba Zmeškala a velmi slabá návštěva 14 set diváků, pak už orámovaly jen kosmetické trefy domácího Strnada a v závěru hostujícího Vágnera.

Kladno (v bílém) hostilo Třebíč, tady je Petr VampolaZdroj: Josef Poláček

Vlevo se vrací Jiří Říha, autor hattricku a hrdina zápasu. Foto: Josef Poláček

Ohlasy trenérů

„Podle mne jsme odehráli slušné utkání a byli domácím vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme ve druhé části nedali Nedvídkem a Novákem dvě jasné šance a poté jsme faulovali vysokou holí za čtyři minuty. Kladno nám v přesilovce odskočilo a víceméně si zápas pohlídalo,“ řekl kouč Třebíče Martin Sobotka a vysvětlil, proč za Třebíč nenastoupil talentovaný brankář Dostál. „Zatím se vrátil do kádru Komety.“

Domácí Jindřich Lidický měl za to, že zápas byl vyrovnaný s šancemi na obou stranách. „My dali víc gólů, ale Třebíč má moc šikovné hráče a hrála dobře,“ uznal kvality hostů. Lidický také ocenil výkon Jiřího Říhy. „Dřív měl i dost smůly, cinkly mu tam tyčky, nebo šly puky kousek mimo. Teď se rozstřílel a snad mu to vydrží. Myslím, že ano, protože se dostává po zranění do slušné formy.“

Rytíři Kladno – Horácká Slavia Třebíč 4:2

Branky a nahrávky: 8. J. Říha (Machač, Zikmund), 31. J. Říha (J. Strnad, Vampola), 50. J. Říha (Vampola), 54. J. Strnad (Vampola, Romančík) – 20. Vl. Brož (Kusko, Nedvídek), 56. L. Vágner. Rozhodčí: Dědek, Šindel – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 6:4, využití: 2:1. Diváků: 1394. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1.

Kladno: Cikánek – P. Hořava, Veber, Nash, Zelingr, Říha, Šesták, Romančík – Svedlund, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kubík, T. Kaut, Redlich, Kružík, Filip, Vildumetz.

Třebíč: Jekel – Čejka, Furch, Vl. Brož, Nedbal, Bilčík, L. Vágner, Szathmáry – M. Novák, Malec, Paták – Nedvídek, Kusko, P. Kratochvíl – Tadeáš Král, Vodný, Střondala – Psota, Süss, R. Zohorna.

Chance liga: Ústí nad Labem - Kladno 2:3. Jiří Říha (vlevo) pronásleduje Romana Chloubu