Podstatnou událostí bylo vyloučení kladenského beka Koláříka na pět minut a do konce utkání. Bylo to za stavu 3:1, přičemž domácí v dlouhé přesilovce nastříleli tři branky a tím bylo už ke konci druhé části o osudu utkání rozhodnuto.

Po šesté brance byl střídaný brankář Jan Ilašenko. „Trenér viděl, že to nemělo smysl. Neměl jsem svůj den stejně jako celý tým. Nikomu to nelepilo," přiznala řisutská jednička, jež postrádala i štěstí. „Kdyby na mě stříleli brokovnicí, tak mě stejně netrefili," posteskl si.

O zákroku Koláříka řekl, že mu tak velký trest přišel sporný. „Mělo to být po odpískání, hvizd rozhodčího ale nebyl slyšet. Myslím, že i hráč pád do mantinelu trošku přifilmoval," mínil. Buldoci zkraje druhé třetiny snížili na 2:1 a podruhé se trefili až deset minut před koncem.

„Máme problém, který přetrvává, nedáváme tutovky," poznamenal Ilašenko s vědomím, že jeho týmu se vzdaluje play-off. K tomu, aby se vyšvihl na kýženou desátou příčku musí z posledních pěti utkání vytěžit maximum bodů a doufat v zaváhání soků.

Už ve středu hostí první Kolín. „Hraje se nám lépe se silnými. Musíme zvednout hlavy a makat jako na začátku," uzavřel Ilašenko.

Trutnov – Řisuty 6:2.
Branky: 4. Chytráček, 7. Kastner, 34., 39. A.Půlpán, 37. Shamolin, 37. Malý – 25., 50. Slavíček. Vyloučení: 6:2, Kolářík 5 + do konce, využití 3:1. Třetiny: 2:0, 4:1, 0:1. ⋌