„Jsem rád, že jsme si dokázali, že i proti jednomu z favoritů soutěže a týmu, který venku ještě neprohrál, můžeme uspět,“ usmíval se slavný trenér Řisut, někdejší olympijský vítěz Martin Procházka.

Jeho tým odehrál proti jabloneckým Vlkům trochu divokou první třetinu, v níž vedl i prohrával, aby nakonec po přihrávce Kally vyrovnal Hampl na 2:2. Klíčem k úspěchu byla druhá třetina, v níž byli hosté o hodně lepší, jenže chvílemi už si zoufali z gólmana Stahla. Ten zachovával ledový klid, když bylo potřeba, v jiných chvílích sebou zase mrskal po brankovišti jako kapr čeřenu. V oslabení si troufl dokonce vyhodit puk vzduchem za modrou. „Jestli bych to udělal i v Kladně? Určitě, tohle nerozlišuji a na práci s hokejkou hodně pracuji,“ měl jasno talentovaný kluk.

Ve třetím dějství se ukázaly i ofenzivní hvězdičky řisutského komanda. Fortelka po chybě obrany pálil přesně k tyči a pět minut před koncem dal gól zápas Hampl, který prošel mezi dvěma beky a elegantně zakončil. Na závěr ve dvojnásobném oslabení trefil Šíma dokonale prázdnou bránu. „Jsem z kluků nadšený. Hráli obětavě, bojovali, dodržovali systém. Velká spokojenost,“ chválil Martin Procházka a musel vyzdvihnout i Davida Stahla. „Když vás podrží gólman, je to základ. Navíc chytá dobře standardně.“Zatím Procházka prošel s hokejem celý svět, dostal se do bojů s nejlepšími hráči planety, Stahla tohle třeba jednou čeká. Zatím se tlačí na brankářskou dvojici kladenských Rytířů a boji o triko dává vše. Každý den trénink s Kladnem, pak věci do auta, oběd a třikrát týdně ještě odpolední trénink s Řisuty.

Ví, co chce a je schopen tomu hodně obětovat. „Namáhavé to je, navíc jsem nastoupil na vysokou školu,“ uleví si a co se týče zápasu s Jabloncem, chválí spoluhráče: „Protože na začátku jsem se moc necítil a oni mi pomohli se do utkání dostat,“ řekl mladík, ale přiznal, že snadněji se mu chytá v Chance lize za Kladno. „Tam se víc brání, nepouští se do šancí, dorážky jsou pokryté, hokejky zablokované. To když v Řisutech vyhráváte, je to super, ale když prohráváte, padá moc gólů a to je špatné,“ připomněl debakly z úvodu soutěže, kdy tým nešlapal, jak bylo potřeba.

Jestli někdy s hokejem David Stahl dojde dál, to je zatím ve hvězdách, i on to ví. To Martin Procházka už dokázal hodně jako hráč a teď před ním leží výzva trenérská. „Tuhle práci dělám hrozně rád, moc mě baví. Ze začátku soutěže jsme se trochu plácali, ale teď jsme naopak na vítězné vlně, protože jsme pochopili, co potřebujeme. Bylo ale potřeba si promluvit,“ dodal Martin Procházka s tím, že chystanou show Star Dance, kde před lety zazářil, moc sledovat nebude. „Teď mě drží víc hokej.“

HC Řisuty - HC Vlci Jablonec 5:2 (2:2, 0:0, 3:0).

Branky a nahrávky: 6. Hampl (Kalla), 20. Krpata (Kos, Vyskočil), 43. Fortelka (Kučera J.), 55. Hampl (Chládek), 59. Šíma – 15. Bříška (Pavlů), 17. Nezbeda (Melovič). Rozhodčí: Beránek – Schopf, Štěpánek. Diváci: 100.

Řisuty: Stahl – Kučera J., Chládek, Potěchin, Kolářík, Šíma, Novák, Rudovský – Kos, Patyk, Urbanec, Krpata, Vyskočil, Fortelka, Hampl, Rod, Kalla.

Jablonec nad Nisou: Hrstka – Melovič, Mrkvička, Pavlů, Čechura, Abraham, Šuráň, Havelka – Švík, Nezbeda, Frk, Homolka, Babec, Tondr, Brokeš, Plíhal, Nevyhoštěný, Mulač, Maďar, Bříška