Druhá liga prochází velmi často změnami a letošek nebyl výjimkou. Soutěž je rozdělena na dvě skupiny Střed – Sever a Jih – Východ, čímž odpadne kvalifikace o postup do Chance ligy (I. liga). Vítězové skupin si o postup zahrají na férové čtyři vítězné mače.

S LEPŠÍ NÁLADOU

Řisuty se poslední roky trochu trápily, což by malá vesnička poblíž Slaného (všude hrají fotbal, tady prostě hokej) letos rády změnila. „Poslední sezona se nám nepovedla, ale od března jsme já i moji spolupracovníci, kteří to dělají ve volném čase a tvoří spíš rodinu, udělali, co bylo v našich silách. Chceme být lepší,“ nezastírá manažer klubu Ivan Záleský.
Tým vypadal výborně už v přípravě. Posílilo ho několik mladých hráčů z Kladna, vytvořila se dobrá parta. „I přes nepovedenou sezonu jsme se dohodli, že trenérem zůstane Martin Procházka. Přípravu pojal velmi nově, ale hráči to jasně přijali, to už vycítíte. Já nechci nic zakřiknout, ale musím přiznat, že vše na mě působí hodně pozitivně,“ vypadá po vydařené přípravě spokojeně manažer.

Řisuty trápí nízké návštěvy, ale i ony zažily plný zimák, byť pouze v sezoně, kdy se dostaly do finále ligy proti Táboru a hrály tehdy v blízkém Kladně.

Teď by mohlo chodit lidí víc, tým vypadal v přípravě moc dobře a hrál hezký hokej. „Vhodně jsme posílili,“ říká Záleský a pochvaluje si stále lepší spolupráci s blízkým Kladnem, prý nejlepší v historii). „Kluci jako brankář Stahl nebo Patyk, ale i spousta dalších nám mohou pomoci. Po reorganizaci juniorských soutěží neměla řada hráčů kde hrát a kladenští trenéři nám je doporučili. A budou se na ně jezdit dívat, takže když budou hrát dobře, mají šanci do áčka Kladna nakouknout. Někteří mají velký talent i chuť,“ chválí manažer.

KOS JE KLUBOVÁ IKONA

A je moc rád, že tým dál povede jako kapitán a přirozený vůdce Matěj Kos. „Jestli má Kladno – nebo spíš světový hokej jako ikonu Jaromíra Jágra, tak my v Řisutech máme Matěje Kose. Je tu snad dvanáct let a odvedl zde obrovský kus práce. Po sezoně jsme si sedli a mluvili, co by se mohlo a mělo zlepšit. I na něm teď vidím, že se mu změny líbí,“ dodal Ivan Záleský s tím, že jediné, čeho se lehce bojí, je dnešní start na půdě Sokolova. „Je to největší adept na postup, soupiska plná skvělých jmen, která prošla i extraligou (David Hruška, ale i Kladeňáci Vincent Keszi a Martin Čurda). snad se nám tam nestane něco, co by klukům pohodu z přípravy vzalo,“ dodal Ivan Záleský.