„Prohráli jsme čestně. Udělali jsme pro to maximum. Kluci bojovali do poslední chvíle. Celou sezonu nám trošku scházelo štěstí a dnešní utkání toho bylo takovým důkazem," řekl na své svěřence oprávněně hrdý kormidelník Jan Novotný.

V první třetině měli domácí mírně navrch, bohužel ve velkých příležitostech selhali mladíci Vyšín s Redlichem a to nevěstilo nic jiného, než že Buldoci budou mít opět problém s efektivitou.

Skóre se měnilo až po osmi minutách druhé třetiny. Bohužel pro Řisuty s pukem upadl mladý obránce Voráček, na to konto Šťastný v nájezdu tří hráčů oklamal výtečného Štěpánka. Ještě do přestávky zvýšil s koncem přesilovky Bláha.

Oba týmy už neměly po rychle po sobě jdoucích zápasech bez možnosti regenerace moc sil. Východočeši už nechtěli pátý zápas, spíš toužili po odpočinku před další fází play-off.

Buldoci měli logicky jiný cíl. A šli mu naproti. Do zápasu je vrátil v přesilovce Redlich, za necelou minutu si ale Vrchlabí díky Březinovi vzalo dvoubrankový náskok zpět.

Ani rychlá sokova reakce statečná řisutská srdce nezlomila. V 52. minutě využili domácí Vlčkem početní výhodu – 2:3. V zbývajících minutách často hořel před bránou Horalů led, štěstí se ale přiklonilo k nim. „Jak sezona nebyla povedená, tak play-off jsme odehráli s čistým štítem," těšilo trenéra Novotného.

Řisuty – Vrchlabí 2:3 (0:0, 0:2, 2:1). Branky: 43. Redlich, 52. Vlček – 29. Šťastný, 38. Bláha, 44. Březina.