Tým ze Slánska ztrácel na svého protivníka před zápasem propastných 14 bodů, ale na ledě to vidět nebylo. Řisuty se v posledních týdnech zlepšily, navíc jim šla od prvních minut i střelba. První sice skórovali domácí z přesilovky, ale už po minutě odpověděl výbornou akcí Danov a předložil Paršakovovi nabídku, která se neodmítá – 1:1. To odstartovalo jízdu hostů, při které se trefili během dvou minut ještě Holub a Rudovský. Děčín se ale nevzdával a pokaždé, když odskočily Řisuty do dvougólového vedení, tak rychle korigovali. A ve druhé části se jim povedlo srovnat na 4:4, když u gólu Sýkory asistoval i někdejší kladenský junior Balcar.

Důležitá situace přišla těsně před koncem druhé části, kdy se podruhé prosadil Paršakova a tentokrát si už hosté těsný náskok vzít nenechali. Skvěle chytal Ilašenko, navíc v polovině posledního dějství proměnil přesilovku Holub. Pět minut zkomplikoval hostům situaci faulem Fortelka, domácí navíc odvolali brankáře Lavingera, ale neuspěli a radují se v Řisutech.

HC Děčín – HC Řisuty 4:6 (3:4, 1:1, 0:1).

Branky a nahrávky: 5. Kuchynka (Faigl, Oliverius), 10. Loukota (Petráš, Sýkora), 20. Petráš (Sýkora), 32. Sýkora (Balcar, Petráš) – 6. Paršakov (Danov, Okegawa), 7. Holub (Patyk, Fortelka), 9. Rudovský (Paršakov, Okegawa), 17. Náprstek (Danov, Rudovský), 39. Paršakov (Novák), 50. Holub (Patyk, Potěchin)

Řisuty: Ilašenko – Kolářík, Zderadička, Novák, Potěchin, Bernáth, Rudovský – Řepka, Danov, Holub, Keszi, Vyskočil, Okegawa, Fortelka, Formánek, Náprstek, Patyk, Paršakov.